• In English
 • Військовослужбовці ЛИТПОЛУКРБРИГ та 80-ї окремої десантно-штурмової бригади розпочинають участь у навчанні «Кленова арка – 2018» в Литві
  Міністерство оборони України, опубліковано 02 жовтня 2018 року о 12:45

  Сьогодні, 2 жовтня, в навчальному центрі поблизу Неменчине, Литовська Республіка, розпочалося двотижневе багатонаціональне військове навчання «Кленова арка – 2018».

  Багатонаціональне військове навчання відбувається за участю командування ЛИТПОЛУКРБРИГ, штабу батальйону 80-ї окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗС України та штабів інших національних компонентів з Литви і Польщі за наставництвом канадських інструкторів.

  Маневри «Кленова арка» – це щорічне 11-денне командно-штабне навчання, в якому традиційно беруть участь військовослужбовці Литви, Польщі та України за підтримки канадських наставників. Але формат навчання цього року дещо розширено – воно охоплює понад 300 учасників з 8 країн: Канади, Литви, Польщі, України, Грузії, Чорногорії, Румунії та Туреччини. Македонію представляють спостерігачі.

  За словами командира Литовсько-Польсько-Української бригади імені Великого гетьмана Костянтина Острозького полковника Дмитра Братішка, «Кленова арка – 2018» – це основний  захід бойової підготовки багатонаціональної військової частини цього року.

  «Навчання перевірить рівень підготовленості особового складу, злагодженість з штабами приданих батальйонів та завершить навчальний цикл 2018 року. ЛИТПОЛУКРБРИГ як вищий штаб буде здійснювати командування над маневровими батальйонами з Литви, Польщі та України, а також матиме можливість поділитися досвідом з цьогорічними учасниками з Грузії та Чорногорії. Ми фокусуємося на успішному виконанні навчальних завдань, і як мовить девіз ЛИТПОЛУКРБРИГ – «Ми об’єднані заради миру», – додав полковник Дмитро Братішко.