• In English
 • Військові моряки провели робочу зустріч з іноземними фахівцями щодо Стратегії розвитку національного флоту до 2035 року
  Міністерство оборони України, опубліковано 23 лютого 2018 року о 17:45

  Представники Військово-Морських Сил ЗС України провели робочу зустріч з іноземними фахівцями в рамках розробки Стратегії розвитку національного флоту до 2035 року.

  Основною метою заходу було опрацювання вимог чинного законодавства України стосовно ролі і місця українських ВМС у захисті національних інтересів на морі, аналіз геостратегічного середовища навколо України і Чорного моря, тенденцій його розвитку, визначення призначення флоту, його обрис і основні цінності. У заході взяли участь представники оборонних відомств Великої Британії, Норвегії і Сполучених Штатів Америки.

  «Робоча зустріч з іноземними фахівцями є черговим кроком до створення Стратегії розвитку Військово-Морських Сил ЗС України до 2035 року. Це дуже важкий процес у кілька етапів, який буде пройдено спільними зусиллями і результатом якого стане наше бачення розбудови флоту, відповідно до нинішніх викликів та загроз», – наголосив командувач ВМС ЗС України віце-адмірал Ігор Воронченко.

  За словами капітана 1 рангу Андрія Риженка, іноземні колеги високо оцінили вже проведену військовими моряками роботу, поділилися своїми методиками і допомогли максимально ефективно адаптувати їх під вимоги українських ВМС. Це вже 3-й захід, проведений в рамках розробки стратегічного документа. Кожна робоча зустріч проводиться за участі представників Національного університету оборони України ім. Івана Черняховського, наукових і дослідних організацій, адже це питання не тільки військової, а й політичної, економічної та інформаційної сфери.

  Варто зазначити, що Військово-Морські Сили ЗС України у зазначених заходах представляють як керівний склад, так і молоді офіцери, які пройшли навчання за кордоном, неодноразово брали участь у міжнародних навчаннях.