• In English
  • Військові ліцеїсти отримали можливість здобувати спеціалізовану освіту одночасно з базовою та повною загальною середньою, — Андрій Таран
    Міністерство оборони України, опубліковано 30 червня 2021 року о 14:51

    Сьогодні, 30 червня, на засіданні Кабінету Міністрів України прийнято, підготовлену Міністерством оборони України, постанову «Про затвердження Положення про військовий (військово-морський, військово-спортивний) ліцей та ліцей із посиленою військово-фізичною підготовкою». Його дія поширюватиметься на ліцеї Міноборони, МВС (Держприкордонслужби), МОН, обласних рад. Передбачається, що опорні заклади освіти забезпечуватимуть здобуття не лише початкової та базової середньої освіти, але й профільної середньої.

    «Відтепер грамотні, патріотично налаштовані, здорові, фізично розвинуті юнаки та дівчата, які виявили особисте бажання пов’язати своє життя зі службою у Збройних Силах України та інших складових сил оборони, матимуть можливість отримувати спеціалізовану освіту одночасно зі здобуттям якісної базової та повної загальної середньої освіти. Я глибоко переконаний, що рішення, яке було сьогодні ухвалено позитивно вплине на формування у ліцеїстів високої патріотичної свідомості, національної гідності, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку щодо захисту національних інтересів держави», — прокоментував Міністр оборони України Андрій Таран.

    Очільник оборонного відомства також зазначив, що реалізація постанови задовольнить потреби регіонів у частині планування та забезпечення розвитку мережі закладів спеціалізованої освіти, а також організації діяльності ліцеїв, їхніх завдань, структур, складу учасників освітнього процесу, прав та обов’язків особового складу.