• In English
 • Вихід нетолерантних до корупції шведських компаній на український ринок є позитивним сигналом для інших інвесторів,– Іванна Климпуш-Цинцадзе
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 16 травня 2018 року о 15:57

  Вихід нетолерантних до корупції шведських компаній на український ринок є позитивним сигналом для інших інвесторів. Про це заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі з Першим віце-спікером Риксдагу Королівства Швеція Евою Тален-Фінне. Віце-прем’єр-міністр висловила задоволення активним політичним діалогом та високим рівенем двосторонньої, в тому числі й економічної, співпраці між Україною та Швецією.

   Минулого року товарообіг між країнами збільшився на 4,2% у порівнянні з 2016 р. і становив 510,9 млн дол. США. Подальшому розвитку цих відносин має посприяти і 7-й Шведсько-український бізнес-форум, що має відбутися 14 червня у Києві. Ева Тален-Фінне наголосила, що Україна наразі потребує ефективних економічних реформ. Це допоможе спинити відтік молодих спеціалістів з країни та залучити, зокрема, шведських інвесторів. У цьому контексті йшлося рішення компаній H&M та IKEA зайти на український ринок.

   «Ці компанії нетолерантні до корупції, тож їхній вихід на наш ринок є позитивним сигналом для інших», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе. Також Віце-прем’єр-міністр розповіла про хід реформ, які сприяють економічному та соціальному розвитку країни. Це, зокрема, пенсійна, медична та освітня реформи, початок приватизації та скасування застарілих радянських регулювань, відкриття реєстрів та запровадження системи електронних закупівель ProZorro.

  Співрозмовниці обговорили і питання гендерної рівності. Іванна Климпуш-Цинцадзе розповіла, що вперше це питання серед пріоритетів Уряду: запроваджено посаду Урядового уповноваженого з питань гендерної політики. Також Віце-прем’єр-міністр наголосила, що жінок у владі зараз небагато, але ті, які приходять, відчувають додаткову відповідальність працювати фахово, оскільки їхні дії матимуть вплив на можливості просування інших жінок.

  Перший віце-спікер Парламенту Швеції погодилася, що зміни потребують часу, але Україна показує позитивні результати. Також вона висловила надію на швидку ратифікацію Стамбульської конвенції. Наприкінці співрозмовниці поговорили про російську агресію проти України. «Ціль Кремля – не Україна, а руйнація системи цінностей у Європі та Західному світі», – підсумувала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Вихід нетолерантних до корупції шведських компаній на український ринок є позитивним сигналом для інших інвесторів,– Іванна Климпуш-Цинцадзе