• In English
 • Відзавтра в Україні спека: ДСНС попереджає про небезпеку загорянь в екосистемах
  Державна служба України з надзвичайних ситуацій, опубліковано 04 серпня 2023 року о 11:05

  Як результат – у більшості областей встановлюється пожежонебезпечний період. Зокрема, Український гідрометеорологічний центр повідомляє: 4-6 серпня у Тернопільській, Хмельницькій, Житомирській, Донецькій, 5-6 серпня й у Івано-Франківській, Вінницькій, 6 серпня і у Сумській, Кіровоградській, Харківській областях переважатиме надзвичайний рівень пожежної небезпеки. 

  ДСНС нагадує, за таких умов відвідування лісових масивів заборонено. Дотримуйтеся правил пожежної безпеки. Не провокуйте своїми діями загоряння на відкритих територіях.

  На жаль, деякі громадяни й досі практикують випалювання сухої трави, що часто призводить до масштабних пожеж. Наслідки цих дій жахливі.

  Вогонь знищує все живе. Гине флора, дикі та свійські тварини, комахи й птахи, які низько гніздяться. Хтось згорає живцем, а хтось задихається від диму. Тварини не встигають втекти від пожежі.

  Через випалювання трави гине корисна мікрофлора, що бере участь у важливих біологічних процесах, а також змінюється структура ґрунту. У результаті він перестає бути родючим і відновиться лише за 5–6 років.

  Під час горіння сухостою в повітря виділяються небезпечні речовини: бензопірен, діоксини, важкі метали. Це може спричинити головний біль, кашель, подразнення очей, запалення слизової оболонки носа й гортані, а згодом навіть призвести до онкологічних захворювань.

  За певних погодних умов маленький підпал може швидко перетворитися на масштабну пожежу, перекинутися на будинки й стати причиною загибелі худоби та навіть людей.

  Будь ласка, не випалюйте траву. Бережіть себе, близьких і довкілля — вибирайте альтернативні способи утилізації сухостою.