• In English
 • Відтепер у Туреччині можна отримати вищу освіту за спеціальністю «Українська мова та література»
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 27 березня 2018 року о 13:45

  Вперше студенти Туреччини отримали можливість у межах вищої освіти не просто вивчати українську мову, а й глибше зануритися в українську культуру, краще зрозуміти особливості українського народу. На цьому наголосила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час урочистого відкриття спеціальності «Українська мова та література» у Стамбульському університеті сьогодні, 27 березня 2018 року.

  Спеціальність відкрили на факультеті літератури, кафедрі слов’янських мов та літератур. Зараз на бюджеті за спеціальністю вже навчається 18 студентів.

  «Жодні економічні, соціальні, культурні та інші проекти між нашими державами неможливі без людей, що їх супроводжуватимуть, що творитимуть взаєморозуміння та налагоджуватимуть зв’язок. У цьому контексті гасло Стамбульського університету звучить особливо символічно – «Об'єднати Схід і Захід; минуле і майбутнє». Наші країни мають спільну історію, обидві знаходяться на роздоріжжі між Заходом та Сходом. Я переконана, що міцні зв’язки між нами – запорука успіху», - зазначила Лілія Гриневич.

  На спеціальності вивчають прикладне українське мовознавство, фонетику, морфологію, синтаксис української мови, усне та писемно-літературне мовлення, читання та тлумачення текстів, ділове листування, переклад художніх творів і навіть синхронний переклад. Також передбачено, що студенти вивчатимуть українську історію, культуру, літературу, лінгвокультурологію.

  «Завдяки спільним зусиллям ми поглиблюємо освітні та наукові зв’язки між країнами - у вищих навчальних закладах України навчається 1 тис. 823 громадянина Туреччини. У турецьких університетах здобувають освіту за повним циклом 464 українці. Відтепер в обох країнах створено можливості для підготовки спеціалістів-мовознавців», - додала Міністр.

  Слід додати, що у межах візиту Лілії Гриневич до Стамбула також передбачено її зустріч з Міністром національної освіти Туреччини Ісметом Йилмазом.