• In English
 • Відновлювана енергетика приваблює все більше студентів та випускників технічних навчальних закладів України

  Здобутки та перспективи розвитку «зеленої» енергетики обговорив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із науковою спільнотою та студентською молоддю на XIX Міжнародній науково-практичній конференції «Відновлювана енергетика та енергоефективність у XXI столітті» в НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського».

  Сергій Савчук звернув увагу студентів на те, що сьогодні працювати у відновлюваній енергетиці перспективно, вигідно та престижно.

  За даними Міжнародного агентства з відновлюваної енергетики IRENA, лише у 2017 р. у світі у «чистій» енергетиці з’явилося додатково 500 тисяч нових робочих місць. Загалом у цій сфері працює понад 10 млн людей.

  «Стрімкий розвиток «чистої» енергетики в Україні, який ми спостерігаємо впродовж останніх років, зумовлює потребу у висококваліфікованих фахівцях із проектування та експлуатації «зелених» об’єктів», - підкреслив Сергій Савчук.

  Тому важливою є якісна робота університетів, у тому числі КПІ ім. І. Сікорського, щодо підготовки та випуску таких спеціалістів. Від їхніх знань та амбіцій стосовно реалізації інновацій у «зеленій» енергетиці також залежатиме майбутній розвиток цієї сфери.

  Водночас в країні підвищується попит на енергоаудиторів та енергоменеджерів.

  До речі, Держенергоефективності співпрацює із 27 закладами вищої освіти щодо підготовки енергоаудиторів, які проводитимуть енергетичну сертифікацію будівель, та створення комісій щодо їхньої атестації. Такі комісії вже створено в 11 закладах вищої освіти. Детальніше /тут/.