• In English
 • Відновлювальні роботи на енергетичних об'єктах тривають, – Руслан Слободян
  Державна інспекція енергетичного нагляду Укрaїни, опубліковано 28 березня 2024 року о 10:29

  Внаслідок нещодавніх обстрілів з боку агресора енергетична інфраструктура України зазнала пошкоджень. Тривають аварійно-відновлювальні роботи. Характер пошкоджень досить непростий, і енергетики роблять усе можливе, щоб відновити роботу енергосистеми. Про це зазначив голова Держенергонагляду Руслан Слободян в ефірі «Суспільне Новини».

  За його словами, енергетикам вдалося заживити більшість споживачів, які були знеструмлені. Напруженою залишається ситуація у Харкові та Одесі, а також Дніпропетровській області, де застосовуються стабілізаційні графіки відключень для того, щоб рівномірно подавати електрику споживачам.

  Очільник відомства також повідомив, що наразі всю критичну інфраструктуру заживлено. Зокрема, у Харкові вже відновлено роботу метро. В Одесі діють тимчасові обмеження щодо роботи електротранспорту, але лікарні та об’єкти життєзабезпечення міста підключають у першу чергу.

  Голова зазначив, що матеріалів для проведення аварійно-відновлювальних робіт достатньо, адже українські енергетики ретельно готувалися до таких сценаріїв. Також організовано допомогу енергетиків з різних регіонів, які направляють бригади фахівців та обладнання. Крім того, стабільно надходить допомога від наших міжнародних країн-партнерів.

  «Українські енергетики залучають усі можливі як внутрішні, так і зовнішні ресурси. Одразу після масованих обстрілів Міністр енергетики Герман Галущенко провів зустріч із закордонними колегами щодо термінових кроків для відновлення. Заявки щодо потрібного електрообладнання українські енергетики надають до Фонду відновлення енергетики, створеного за ініціативи Міністра енергетики Германа Галущенка та єврокомісара Кадрі Сімсон, а країни-партнери за можливості максимально швидко реагують і надають його», – повідомив він.

  Коментуючи питання щодо стабільного проходження літнього сезону, Руслан Слободян зауважив, що все залежить від того, чи будуть подальші обстріли об’єктів енергетики.

  «Наразі навантаження на енергосистему вище, ніж те, яке спостерігається в літній сезон. Тож якщо енергосистема зараз витримує поточні навантаження, то й літні режими, сподіваюсь, пройде»,– зазначив він.