• In English
 • Відновлено роботу над впровадженням електронної товарно-транспортної накладної
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 28 вересня 2022 року о 07:32

  З 1 серпня 2022 року електронна товарно-транспортна накладна (е-ТТН) мала стати обов'язковою для всіх транспортних перевезень в Україні. Однак у зв'язку з повномасштабним вторгненням росії в Україну та початком бойових дій роботу над проектом було тимчасово призупинено. Зараз команда Міністерства інфраструктури України та партнери проекту повертаються до роботи щодо розробки та впровадження цифрових ініціатив. 
  Мета проекту впровадження е-ТТН — забезпечення прозорості процесу перевезення, що істотно спрощує взаємодію між вантажовідправником, перевізником і вантажоодержувачем. Усі операції стануть доступними учасникам в режимі реального часу. 
  «Швидка та ефективна логістика в умовах війни є основою обороноздатності держави та стабільного функціонування економіки. Завдяки таким проектам як е-ТТН ми не тільки прискоримо логістику, але й зекономимо кошти бізнесу. Окрім цього, цей проект є частиною комплексної стратегії Міністерства інфраструктури з цифровізації транспортної сфери. Реалізувавши її, ми зможемо суттєво полегшити взаємодію держави та бізнесу, а також мінімізувати корупційні ризики. Дякую партнерам за співпрацю та готовність максимально прискорити процес реалізації проекту», — прокоментував заступник Міністра інфраструктури України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анатолій Комірний. 
  Згідно з результатами проведеного Міністерством опитування, у якому взяли участь 160 компаній, близько 84% учасників логістичного ринку України готові долучитися до тестування е-ТТН вже у ІІІ-IV кварталі 2022 року. 
  Минулого тижня Міністерство інфраструктури, за участі ГО «Інститут аналітики та адвокації» та за підтримки USAID / UK aid проекту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» провело зустріч з провайдерами електронного документообігу (ЕДО) стосовно відновлення активностей, передбачених проектом. 
  У ході обговорення провайдери ЕДО підтвердили зацікавленість та готовність до активної співпраці, зокрема щодо їх тестування, яке заплановане на жовтень-листопад цього року. 
  Розраховуємо на ефективну співпрацю з учасниками ринку та швидку реалізацію проекту. 
  Нагадаємо, що впровадження системи е-TTН здійснюється у партнерстві Міністерства інфраструктури з Міністерством цифрової трансформації за підтримки USAID / UK aid проекту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» та за участі ГО «Інститут аналітики та адвокації», яка на період реалізації проекту є адміністратором системи е-TTН.