• In English
 • Відновлення ринку праці - це шлях до нашої перемоги, - Тетяна Бережна
  Міністерство економіки України, опубліковано 13 липня 2023 року о 17:08

  Міністерство економіки України, Міжнародна організація з міграції (МОМ) та Міжнародна організація праці (МОП) провели семінар з ключовими зацікавленими сторонами Уряду України для підвищення обізнаності і пошуку консенсусу щодо поточних та майбутніх викликів на ринку праці України та впровадження політики для їх подолання.

  Ще до початку повномасштабного вторгнення Україна стикалася з нестачею робочої сили. Але зараз, коли понад 6 млн українців були вимушені виїхати за кордон, економічна ситуація в країні стала ще більш критичною. За оцінкою Міністерства економіки, протягом наступних десяти років Україні доведеться додатково залучити 4,5 мільйона співробітників на ринок праці. Оскільки країна наближається до повоєнної епохи відбудови суспільства, потреби в робочій силі лише зростатимуть, щоб відповідати вимогам економічного відновлення.

  “Відновлення ринку праці - це не наслідок перемоги, це шлях до перемоги“, - наголосила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна.

  У продовження таких подій, як Ukraine Recovery Conference, що пройшла в Лондоні минулого місяця і була організована урядами України та Великої Британії, сьогоднішня дискусія спрямована на подальші практичні кроки для досягнення стратегічних пріоритетів Уряду. Учасниками заходу стали 40 представників Міністерства економіки, Міністерства інфраструктури, Міністерства закордонних справ, Міністерства освіти і науки, Державної служби зайнятості та Державної міграційної служби, Офісу Президента, Міністерства цифрової трансформації, Міністерства культури та інформаційної політики, Державної прикордонної служби, а також МОМ, МОП і неурядових організацій, таких як Київська Школа Економіки.

  МОМ та МОП планують і надалі підтримувати Міністерство економіки в прокладанні шляху до відновлення ринку праці для досягнення ключових пріоритетів.

  “Попереду нас очікує тісна співпраця задля допомоги державі на її шляху до відновлення і формування перспективнішого майбутнього України та її народу. Економічне відновлення має першочергове значення для цього процесу», – зазначив Голова Представництва МОМ Ан Нгуєн у своєму вступному слові.

  "На часі закласти підвалини для оновленого ринку праці, який знайде найкраще застосування знанням, навичкам та здібностям, якими володіють люди, і запропонує їм нові економічні можливості, гідну працю та соціальний захист. Ми підтверджуємо свою готовність підтримувати зусилля України в цьому напрямку”, - заявив Національний координатор МОП Сергій Савчук.

  Сприяючи співпраці та взаємодії між ключовими зацікавленими сторонами, включно з МОМ та МОП, Уряд України робить значний крок до побудови стійкого ринку праці та досягнення сталого розвитку у повоєнних реаліях.