• In English
 • Відновлення енергосектору і співпраця в атомній галузі: зустріч Германа Галущенка і спецпредставника Президента Франції П’єра Ельброна
  Міністерство енергетики України, опубліковано 05 лютого 2024 року о 18:27

  Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч зі спеціальним представником Президента Французької Республіки з питань допомоги та відбудови України П’єром Ельброном. Участь у зустрічі також взяли представники Французького агентства розвитку (AFD), казначейства Франції, посольства Франції в Україні, а також заступники Міністра Світлана Гринчук та Ярослав Демченков.

  Герман Галущенко поінформував учасників зустрічі про ситуацію в українському енергосекторі з огляду на відновлення масованих російських атак на об’єкти енергетичної інфраструктури.

  Міністр зазначив, що ворог змінив тактику і наразі завдає ударів переважно по підстанціях і генеруючих об’єктах, що забезпечують електропостачання промислових регіонів, наближених до лінії зіткнення. За словами Міністра, внаслідок ворожих атак було пошкоджено енергетичне обладнання, яке потребує заміни.

  «Саме тому ми продовжуємо курс на створення резервів енергетичного обладнання для швидкого реагування на виклики, а також на децентралізацію генерації. Будемо вдячні партнерам за допомогу у нарощуванні на місцях потужностей розподіленої генерації, зокрема газових турбін, та розвитку мереж», - зазначив Герман Галущенко.

  П’єр Ельброн своєю чергою наголосив, що Франція продовжуватиме підтримку України і допомагатиме у відновленні енергосектору. Зокрема, спеціальний представник президента Франції звернув увагу на зацікавленість французької сторони у розвитку співпраці з Україною в атомній галузі. За його словами, таке співробітництво зміцнить енергетичну безпеку не тільки України і Франції, а і Європи в цілому, а також зменшить залежність європейських країн від російської атомної галузі.

  Окрему увагу під час зустрічі було приділено забезпеченню ядерної та радіаційної безпеки з огляду на загрози, які створює окупація росіянами Запорізької АЕС. Міністр відзначив важливість французького співголовування у робочій групі «Радіаційна та ядерна безпека» Формули миру Президента Зеленського.

  Сторони також обговорили реалізацію проектів співпраці між французькими та українськими енергетичними компаніями у сфері розвитку відновлюваних джерел енергії, розподільних і «розумних» мереж, газовій та водневій галузях.

  Очільник Міненерго подякував Франції за підтримку енергетичного сектору України та 32 вантажі з енергетичним обладнанням загальною вагою 243 тонни, серед якого понад 140 електрогенераторів, освітлювальні прилади, автоматичні вимикачі, конвектори та інше необхідне устаткування.

  Міністр підкреслив зацікавленість української сторони у посиленні співпраці і привітав рішення про відкриття представництва Французького агентства розвитку в Києві (AFD).