• In English
 • Відмова від контактів з росією, «зелений» перехід та енергоефективність забезпечать глобальну енергетичну безпеку, – Герман Галущенко
  Міністерство енергетики України, опубліковано 08 червня 2023 року о 15:17

  Єдиним шляхом для досягнення глобальної безпеки є відмова від будь-яких ринкових стосунків з росією в енергетичній сфері, а також курс на «зелений» перехід і енергоефективність. 

  На цьому наголосив Міністр енергетики України Герман Галущенко під час міністерської дискусії в межах 8-ї щорічної глобальної конференції Міжнародної енергетичної агенції (IEA) з енергоефективності, що проходить у Парижі. Участь у заході взяли міністри енергетики понад 30 країн.

  Очільник Міненерго наголосив, що сьогодні Україна разом з іншими цивілізованими країнами спрямовують свої зусилля на боротьбу зі зміною клімату та подолання енергетичної кризи. Водночас росія свідомо підриває ці зусилля.

  «До своїх військових злочинів і геноциду росія додала екоцид і гуманітарну катастрофу. Терористичним актом на Каховській ГЕС рф вчергове довела, що не має жодних червоних ліній. Спочатку своїми діями довкола ЗАЕС вони знехтували всіма принципами ядерної і радіаційної безпеки. А тепер ми ходимо по межі через їх безчинства на Херсонщині», - заявив він, додавши, що, зруйнувавши Каховську ГЕС, росія позбавила Україну потужностей безвуглецевої гідрогенерації.

  Міністр акцентував, що війною в Україні росія прагне залякати увесь світ, щоб і далі використовувати свою перевагу на енергетичних ринках для впливу на інші країни та маніпулювання ними.

  «Але завдяки європейській солідарності і підтримці України світ відмовляється від російських енергоносіїв. Дуже важливо зробити це і щодо російського ядерного палива та російських ядерних технологій. Це єдиний шлях вижити. Не можна навіть думати про повернення до російської нафти або газу після війни. Це ілюзія. Зараз найкращий час для світу здійснити «зелений» перехід, зупинити будь-яку торгівлю з росією у галузі енергетики», - підкреслив Герман Галущенко.

  Очільник Міненерго зазначив, що Україна чітко слідує цілям «зеленого» переходу. Енергетична стратегія до 2050 року визначила цілі фундаментальної трансформації українського енергетичного сектору, згідно з якими Україна має перетворитися на широко електрифіковану країну і досягнути цілей NetZero завдяки розвитку безвуглецевих генеруючих потужностей.

  Герман Галущенко додав, що це безальтернативний шлях, яким має слідувати як Україна, так і весь цивілізований світ: «Енергоефективність - це питання не тільки клімату, але і безпеки та незалежності».