• In English
 • Відкрито сучасну школу робототехніки у Першотравенську на Дніпропетровщині
  Дніпропетровська ОДА, опубліковано 04 вересня 2018 року о 14:28

  Спроектувати робота, зібрати його, «дати завдання» – у новій школі робототехніки можна втілити будь-який політ інженерної фантазії. Саме такий осередок дитячої технічної творчості облаштувала Дніпропетровська облдержадміністрація у Першотравенську. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

  «Сфера ІТ-технологій – передова галузь і локомотив сучасної економіки України. Стрімкий розвиток інженерії вимагає підготовки фахівців нового формату. Починати треба змалку. Тож у різних районах Дніпропетровщини в 2018-му облаштували декілька шкіл робототехніки. Там дітей долучають до високих технологій. Вони вчаться програмувати, а ще створюють пристрої, які застосовуватимуть на практиці», – зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

  Школу робототехніки Дніпропетровська облдержадміністрація облаштувала на першому поверсі Першотравенського центру дитячої творчості. Там – навчальний клас і лабораторія. Осучаснили приміщення й закупили необхідне обладнання.

  «Школи робототехніки стануть важливою сходинкою для виховання інженерного мислення у підлітків. У майбутньому саме їм розвивати сферу високих технологій. Тож ми дуже вдячні облдержадміністрації за такі чудові умови, створені для розвитку наших дітей», – сказала директор центру дитячої творчості Віра Левченко.

  У класі – ноутбуки, на яких діти створюватимуть нові програми. Біля кожного – бокси з окремими деталями для збирання роботів. Сучасні зручні меблі. Облаштували і місце, за яким буде комфортно особливій дитині.

  «Програміст – професія майбутнього, яка швидко розвивається. Створюючи нові програми, можна навіть увійти в історію. Мені це дуже цікаво. Особливо – робити на комп’ютері 3D-малюнки, які потім можна роздрукувати», – поділилася учениця Софія Івачова.

  Будь-який механізм можна вигадати і самому. Спланувати на комп’ютері, а потім – вирізати за допомогою лазерного станка у лабораторії. Достатньо його запрограмувати – і ось вже готові деталі корпуса з фанери чи із пластика.

  Поряд зі станком у лабораторії облаштували чотири столи для інженерів-початківців. На кожному – паяльні станції, молотки, ножівки, електролобзики, термоклейові пістолети. А ще – зручні силіконові килимки для паяння та збирання деталей.

  «Планую в майбутньому працювати у сфері ІТ-технологій. Захоплююся електронікою з 7 років. Вже власноруч збирав різні пристрої, наприклад, квадрокоптер, – поділився старшокласник Сергій Куриленко. – Чудово, що у школі робототехніки можна втілити будь-який політ фантазії, тут стільки можливостей!»

  «Вже за кілька місяців плануємо влаштувати перші змагання – битву роботів. Хлопці та дівчата збиратимуть і машинки, які потім запрограмують. А ще – переносні метеостанції для спостереження за погодою», – розповів керівник гуртка робототехніки Олексій Фролов.

  У школі буде вісім груп – загалом близько 100 учнів. Туди можуть записатися усі бажаючі – віком від 7 до 15 років.