• In English
 • Відбулося засідання Міжвідомчої робочої групи щодо врегулювання проблеми заборгованості

  За дорученням Прем'єр-міністра України 17 грудня відбулось онлайн-засідання Міжвідомчої робочої групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах державного сектору економіки. Захід проводився під головуванням Першого заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Юлії Свириденко.

  У заході взяли участь представники Міністерство енергетики України, Державного концерну «Укроборонпром», Державного космічного агентства, Фонду державного майна України, а також голів Донецької, Дніпропетровської, Львівської, Луганської областей та м. Києва.

  Присутні розглянули питання щодо стану заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах державного сектору в окремих галузях економіки та окремих регіонах, а також заходи врегулювання проблем заборгованості.

  «Ліквідація заборгованості із заробітної плати є одним із ключових завдань діяльності Уряду. Не секрет, що проблема заборгованості із виплати заробітної плати супроводжує Україну весь період її незалежності. Саме тому вирішення проблеми зарплатних боргів потребує дієвих кроків всіх учасників цих відносин – держави, правозахисних та контролюючих органів, власників підприємств, трудових колективів та організацій працівників та роботодавців”, - зазначила Юлія Свириденко.

  Вона додала, що відновлена Міжвідомча робоча група стане важливим інструментом координування пошуку рішень з врегулювання найбільш складних процесів, які не можуть бути вирішені на рівні території чи галузі і потребують прийняття рішень національного рівні.

  Так, учасники Робочої групи напрацюють низку пропозицій для врегулювання проблеми заборгованості за такими напрямами:

  • заходи (дії) на рівні підприємств (підвищення ефективності менеджменту, пошук замовлень та ринків збуту, проведення колективних переговорів, забезпечення вчасних розрахунків тощо);
  • адміністративно-розпорядчі дії (рішення щодо сприятливих умов господарювання, угоди про робочі місця, перегляд фінансових планів, оптимізація діяльності підприємств тощо);
  • нормативно-правові заходи (підготовка змін до законів України, рішень Уряду, інших документів державної політики, укладення міждержавних угод тощо).

  За результатами засідання вирішено вжити більш активних заходів до суб’єктів господарювання, у яких спостерігається динаміка зростання заборгованості.