• In English
 • Відбулося засідання Керівного комітету виконання Рамкової програми співробітництва у сфері молодіжної політики
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 06 лютого 2019 року о 10:46

  1 лютого у Європейському молодіжному центрі у Страсбурзі відбулося засідання Керівного комітету виконання Рамкової програми співробітництва у сфері молодіжної політики між Міністерством молоді та спорту та Радою Європи на 2016-2020 роки.

  Рамкова програма співробітництва у сфері молодіжної політики на 2016-2020 роки між Міністерством молоді і спорту України та Радою Європи (далі – Рамкова програма) була підписана у березні 2016 року на першому засіданні Керівного комітету у м. Києві.

  Рамкова програма передбачає три основні напрями співробітництва: освіта у сфері прав людини та демократичного громадянства (у тому числі, участь молоді, демократичне врядування, освіта у сфері прав людини тощо); підтримка розвитку молодіжної роботи і визнання неформальної освіти; миротворчість та міжкультурний діалог. Реалізація програми здійснюється шляхом імплементації річних планів дій, які корелюються з Планом дій Ради Європи для України на відповідний період і Державною соціальною цільовою програмою «Молодь України» на 2016-2020 роки.

  План заходів на поточний рік включає в себе семінари, тренінги, навчальні візити, переклади та друк посібників тощо. Відповідно до Рамкової програми, перегляд Плану заходів на наступний рік та підбиття підсумків роботи відбувається щороку під час засідання Керівного комітету.

  Під час засідання було обговорено стан імплементації Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 роки в частині молодіжної політики, представлено результати співпраці з Радою Європи у молодіжній сфері протягом 2018 року та проведено огляд впливу вжитих спільно з Радою Європи заходів на молодіжну політику України.

  У ході засідання заступник Міністра Олександр Ярема та інші члени делегації представили останні досягнення України у напрямі розвитку молодіжної політики, зокрема поінформували про: початок розробки Стратегії державної політики у молодіжній сфері до 2030 року та Національного плану дій щодо зайнятості молоді; розробку та затвердження типових положень про молодіжні консультативно-дорадчі органи; імплементацію тренінгової програми «Молодіжний працівник» та впровадження комплексної програми «Молодіжний працівник в об’єднаних територіальних громадах»; проведене соціологічне дослідження «Молодь України 2018», інші ініціативи та проекти.

  Також учасники засідання обговорили питання залучення допомоги з боку Ради Європи в питаннях імплементації зазначених ініціатив та удосконалення національної законодавчої бази молодіжної сфери відповідно до кращих європейських практик.

  Під час засідання Керівного комітету сторони обговорили проект План заходів на 2019 рік, підготовлений на основі отриманих раніше результатів співпраці Мінмолодьспорту з Департаментом молоді РЄ та потреб української молоді. Заходи, що увійдуть до Плану заходів на 2019 рік, будуть реалізовуватися за підтримки Ради Європи та у співпраці з організаціями громадянського суспільства України.