Відбулося засідання робочої групи проекту «Земельний банк» під головуванням заступника Голови ФДМУ Ігора Тимошенка.
У ході засідання обговорено два важливих питання:
Щодо результатів реалізації першого пулу земель державним оператором «Земельний банк».
Відбулася перереєстрація 90,9 тис. га земель сільськогосподарського призначення. 1 жовтня минулого року стартували перші онлайн-торги у системі «Прозорро.Продажі». Наразі проведено 427 аукціонів, успішно укладено 225 договорів та сплачено 428,21 млн гривень. Середня вартість за один гектар склала 30,1 тис. гривень, розмір ділянок становить від 1 до 4 тис. га.
Крім того, фахівцями створено сайт з інтерактивною картою, яка дає можливість аграріям прогнозувати та розраховувати земельні ділянки.
Як результат, одними з найуспішніших торгів першого пулу стали:
«Аналізуючи не повний рік роботи, ми бачимо велику кількість учасників. В центральних регіонах, де великий попит, припадає близько 40 бажаючих взяти у суборенду земельні ділянки. Це гарний результат, адже завдяки прозорій конкуренції фінальна ціна на право користування площами зростає, а отже державний бюджет отримує більше коштів», — зазначив Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський.
Крім того, було зазначено, що здійснюється робота щодо внесення змін до законодавства з урахуванням практики торгів першого пулу.
Щодо планів формування та впровадження другого пулу земель сільськогосподарського призначення.
До другого пулу входитимуть 2479 ділянок, загальна площа територій – 206 382 га у 23 областях України. Ця цифра для нас є орієнтиром, аби досягти максимального наповнення державного бюджету. Стратегічне завдання на 2025 рік – 1 млрд гривень.
Критерії формування другого пулу:
Перші аукціони плануються вже у другому півріччі поточного року.
«Успішність реалізації першого пулу земель сільськогосподарського призначення демонструє ефективність роботи «Земельного банку». Ми дякуємо усім відомствам та міністерствам, які були задіяні під час реалізації проекту. Зокрема, дякуємо Мінагрополітики за активну та швидку роботу над удосконаленням наявних та допомогою у запровадженні нових механізмів. Далі у пришвидшених темпах команда працює над запуском другого пулу земель, готуються всі необхідні документи для ухвалення Урядом», - підсумував Ігор Тимошенко.
Далі робоча група проекту «Земельний банк» продовжить вивчати документацію та давати свої фахові рекомендації.