• In English
 • Юлія Свириденко: Ми впевнені, що ЄС досягне консенсусу, і програма Ukraine Facility буде створена в повному обсязі
  Міністерство економіки України, опубліковано 19 грудня 2023 року о 19:11

  У вівторок, 19 грудня, за участі Міністерства економіки України відбулося засідання Мультидонорської координаційної платформи, покликаної забезпечити широку участь країн-партнерів України та міжнародних фінансових організацій до процесу відбудови та розвитку держави.

  Під час зустрічі Перший віце-прем'єр-міністр — Міністр економіки України Юлія Свириденко подякувала за підтримку міжнародним партнерам за ефективну роботу в рамках Мультидонорської платформи щодо розробки Плану для Ukraine Facility та координації зусиль з відновлення економіки України. Вона також висловила впевненість у досягненні консенсусу серед країн Європейського Союзу щодо надання 50 млрд євро фінансової підтримки для України.

  "Україна цінує підтримку з боку Європейського Союзу та всіх міжнародних партнерів. Ми впевнені, що ЄС досягне консенсусу, і програма Ukraine Facility буде створена в повному обсязі. Зі свого боку ми майже завершили роботу над проектом Плану для Ukraine Facility. Наразі ми продовжуємо консультації з Європейською Комісією, щоб підготувати всі документи, необхідні для реалізації програми”, - зазначила Юлія Свириденко.

  За словами Першого віце-прем’єр-міністра, наразі Уряд також працює над матрицею реформ, в якій будуть наведені заходи, передбачені угодами України з Європейським Союзом, Міжнародним валютним фондом, США, Світовим банком та іншими партнерами. Юлія Свириденко запропонувала презентувати матрицю реформ у ході наступної зустрічі Мультидонорської координаційної платформи з відновлення України.

  Вона також додала, що остаточні умови програми Ukraine Facility будуть враховані у Плані після затвердження умов Європейською радою. Після цього План буде затверджено в Уряді та направлено на остаточне погодження до Європейської Комісії.

  Нагадаємо, План для Ukraine Facility – це технічний документ, необхідний для реалізації програми фінансової підтримки України від Європейського Союзу. Проект програми Ukraine Facility передбачає надання Україні 50 млрд євро впродовж 2024-2027 років, з яких 39 млрд євро будуть спрямовані до державного бюджету для посилення макрофінансової стабільності. Підтримка надаватиметься щоквартально за виконання визначених у Плані критеріїв щодо проведення передбачених реформ. План не є загальною стратегією відбудови, він охопить лише частину передбачених на наступні роки державних змін з фокусом на макроекономічне зростання.

  Важливою складовою підготовки Плану також стали консультації з бізнесом, громадським суспільством, представниками регіонів, народними депутатами України та іншими зацікавленими сторонами. Зокрема, консультації було проведено з понад 1600 учасниками секторальних груп з бізнесом, більш як 100 організаціями громадського суспільства та аналітичними центрами, а також понад 200 представниками регіональної та місцевої влади. Значна частина отриманих коментарів та пропозицій були частково або повністю враховані у Плані.