• In English
 • Відбулось засідання комісії з перетворення ДП «НАЕК «Енергоатом» на акціонерне товариство
  Міністерство економіки України, опубліковано 14 серпня 2023 року о 12:26

  11 серпня 2023 року відбулось чергове засідання комісії з перетворення державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» на акціонерне товариство щодо перебігу процесу перетворення. На заході головував заступник Міністра економіки України Олексій Соболев. В обговоренні взяли участь представники Мінекономіки, «НАЕК «Енергоатом», Європейського банку реконструкції та розвитку та «Делойт».

  Учасники комісії проговорили статус реалізації плану перетворення «НАЕК «Енергоатом» та подальші кроки у проведенні оцінки майна та переліку необоротних активів, що  підлягають міжнародній оцінці. Наступними кроками, які визначила комісія, буде підготовка проектів статуту товариства, положень про наглядову раду, виконавчий орган та інших документів, необхідних для формування наглядової ради й виконавчого органу. 

  «Перетворення «Енергоатому» з державного підприємства в акціонерне товариство — це шлях до довгострокових інвестицій, яких дуже потребує українська економіка. Тому ми маємо запровадити негайні зміни та завершити реєстрацію акціонерного товариства  «Енергоатом» до кінця 2023 року», – зазначив заступник Міністра економіки України Олексій Соболев.

  Раніше Міністерство економіки ухвалило рішення щодо обрання оцінювача майна підприємства, затвердило умови договору співпраці з ним, а також затвердило акт інвентаризації майна та перелік необоротних активів підприємства.

  Довідково

  Уряд ухвалив розпорядження, яким передбачається реорганізувати ДП «НАЕК «Енергоатом» шляхом перетворення в АТ «НАЕК «Енергоатом», 100 відсотків акцій у статутному капіталі якого належать державі та не підлягають приватизації або відчуженню в інший спосіб. Відповідне рішення ухвалили на засіданні Кабінету Міністрів України 2 травня 2023 року.

  План перетворення ДП «НАЕК «Енергоатом» на акціонерне товариство, 100 відсотків акцій якого належать державі, затверджений розпорядженням КМУ від 27 червня 2023 р. № 571-р. Процес перетворення державного підприємства на акціонерне товариство має завершитись в грудні 2023 року.