• In English
 • Відбулось перше засідання Платформи забезпечення гендерного мейнстримінгу та інклюзії у відновленні під головуванням Ольги Стефанішиної
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 12 лютого 2024 року о 21:05

  12 лютого відбулось установче засідання робочої групи «Платформи забезпечення гендерного мейнстримінгу та інклюзії у відновленні» під головуванням Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної. 

  Під час засідання представники міністерств, Парламенту та інших органів влади, міжнародних та громадських організацій обговорили цілі та завдання на шляху гендерно відповідального та інклюзивного відновлення України, а також окреслили проблемні питання та наступні кроки. 

  Ольга Стефанішина відзначила високий рівень політичної готовності усіх державних органів, міжнародних партнерів та представників громадянського суспільства до спільної роботи у цьому напрямку. 

  «Ми вже проробили значну роботу у сфері забезпечення гендерної рівності. Проте у часи щоденної боротьби з ворогом, а також повоєнного відновлення та у контексті процесу вступу України до ЄС, маємо чимало нових завдань та пріоритетів, – зазначила Ольга Стефанішина. – Сьогодні важливо скоординуватись та визначити основні напрями нашої подальшої спільної роботи». 

  Вона підкреслила, що для комплексного відновлення має бути виконана фундаментальна робота з врахуванням інклюзивного гендерно орієнтованого підходу у всі процеси, що відбуваються у державі. 

  Серед ключових пріоритетів: 

  • посилення ефективності координації між державними органами, міжнародними організаціями, фондами та структурами щодо забезпечення гендерного мейнстримінгу та інклюзії у відновленні;

  • підготовка законодавчих пропозицій щодо забезпечення гендерної рівності та інклюзії під час реалізації плану відновлення України;

  • забезпечення гендерної рівності та інклюзії у відновленні тощо, зокрема через збір статистичної інформації. 

  «Нам важливо забезпечити динамічну роботу Платформи, яка дозволить знаходити та усувати прогалини та бар’єри, щоб кожний та кожна відчували себе у безпеці, мали всі можливості для розвитку та участі у політичному й суспільному житті», – наголосила Віце-премʼєр-міністр.

  Окремо Віце-прем’єр-міністр зауважила про важливість напрацювання комплексного бачення щодо створення можливостей для повернення українських громадян з-за кордону.

  Зі свого боку заступник Міністра економіки Тетяна Бережна зауважила, що розвиток людського капіталу –– це один з важливих напрямів Уряду в межах програми Ukraine Facility. Зокрема йдеться про розбудову безпечного та інклюзивного освітнього середовища для доступу до якісної освіти, розвиток професійно-технічної освіти, подолання гендерних дисбалансів на ринку праці, трансформацію тощо. Окремо йшлося про важливість реалізації Стратегії подолання гендерного розриву в оплаті праці до 2030 року.

  Урядова Уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченка підкреслила важливість пріоритизації питання гендерно орієнтованого відновлення України на міжнародних майданчиках, зокрема на полях майбутньої 68-ї Комісії ООН зі становища жінок. 

  Уповноважена Президента України з питань безбарʼєрності Тетяна Ломакіна в свою чергу проінформувала присутніх про реалізацію Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору в Україні і підкреслила важливість синхронізації спільних зусиль в контексті інклюзивного розвитку на рівні громад. 

  Також під час засідання було погоджено регламент роботи Платформи й порядок доєднання до неї.

  Український Жіночий Фонд висловив готовність бути виконавчим партнером Платформи і забезпечити роботу її Секретаріату. 

  Довідково

  18 вересня відбулись запуск і презентація «Платформи забезпечення гендерного мейнстримінгу та інклюзії у відновленні». Платформа діятиме як дорадчий орган при Комісії з питань координації взаємодії органів виконавчої влади щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків (далі – Комісія). Мета – забезпечення скоординованої співпраці міністерств, інших ЦОВВ, громадянського суспільства, представників бізнесу та міжнародних організацій та включення принципу гендерної рівності й інклюзії в процес відновлення України. Координатором Платформи є Голова Комісії – Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина. Заступник координатора Платформи – Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко.