• In English
 • Відбулися перші успішні аукціони ДП “Медичні закупівлі України”
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 15 березня 2019 року о 14:59

  13 березня відбулися перші аукціони по закупівлях, оголошених державним підприємством “Медичні закупівлі України” за кошти Глобального фонду. Більшість аукціонів були успішними: ціни закупівель виявилися значно нижчими за аналогічні в системі ProZorro за 2018 рік. 

  Наприклад, за результатами аукціону на закупівлю Ганцикловіру ціна знизилася до 500 грн за флакон 500 мг, що на 34% дешевше за мінімальну в ProZorro за 2018 рік - 757,56 грн. У ході аукціону на Валацикловір отримано ціну нижчу на 23% (6,2 грн проти 8,07 грн за 500 мг).

  А ціни на Флуконазол виявилися вдвічі нижчими за минулорічні в ProZorro - 1,3 грн проти 2,6 грн за 100 мг. Такі низьці ціни стали можливими в тому числі й завдяки агрегації потреби. В майбутньому, завдяки діяльності ЦЗО та формування рамкових угод заклади охорони здоров'я зможуть отримувати аналогічні ціни.

  “Запуск закупівель через міжнародні організації дозволив нам в прямому сенсі слова врятувати тисячі пацієнтів в Україні. Адже до того постачання життєво важливих препаратів було під загрозою через недбалість і корупцію. Сьогодні спираючись на підтримку наших міжнародних партнерів ми будуємо свою власну компетенцію і спроможність. ДП “Медичні закупівлі України” робить перші впевнені кроки, і успішне завершення аукціонів є яскравим підтвердженням тому”, - зазначила заступник Міністра охорони здоров'я Ольга Стефанишина.

  Підвищення ефективності закупівель - це завдання №1 для МЗУ, підкреслив в.о. Генерального директора ДП “Медичні закупівлі України” Віктор Нестуля.

  “Проведення відкритих тендерів - один з перших кроків в цьому напрямку. Надалі нас чекають ще питання логістики, формування е-каталогів, перші рамкові угоди, підвищення професійного рівня закупівель - як на центральному рівні, так і на національному. Але перший камінь в основу вже закладено. Слід зазначити, що завдяки відкритості та проактивній роботі з ринком на закупівлі підприємства вийшли безпосередньо виробники лікарських засобів, в тому числі міжнародні, які активно торгувалися та знижували ціни”, - сказав Віктор Нестуля.

  Заступник генерального директора із закупівель ДП МЗУ Надія Бігун додала, що в 2018 році середній рівень успішності тендерів в електронній системі закупівель ProZorro складає близько 56,5% (від загальної суми очікуваної вартості).

  “Ми на перших своїх закупівлях отримали 80,7% успішних тендерів (від загальної суми). Це дуже гарний початок, - каже вона. - Ми закликаємо всіх профільних постачальників: сміливо подавайтесь і беріть участь в торгах. У нас все прозоро та відкрито”, - говорить Надія Бігун.

  Довідково

  Державне підприємство “Медичні закупівлі України” засноване на державній власності та належить до сфери управління Міністерства охорони здоров'я України. Підприємство утворене з метою організації і проведення процедур закупівель лікарських засобів, медичних виробів, допоміжних засобів, інших товарів медичного призначення (медичних товарів), послуг та закупівель за рамковими угодами медичних товарів і послуг в інтересах замовників відповідно до Закону України “Про публічні закупівлі”.

  Створення ДП “Медичні закупівлі України” є черговим кроком із впровадження оновленої концепції з реформування системи закупівель лікарських засобів та медичних виробів. Відповідно до концепції, забезпечення пацієнтів лікарськими засобами має здійснюватися трьома ключовими способами: через програму реімбурсації, включення вартості ліків та медвиробів у вартість медичної послуги та шляхом закупівель Централізованою закупівельною організацією. Саме за останній напрямок і відповідає новостворене держпідприємство.