• In English
 • Відбулася зустріч з питань використання процедури електронного голосування під час формування громадської ради
  опубліковано 20 вересня 2019 року о 10:14

  19 вересня 2019 року з метою надання роз’яснень щодо використання процедури електронного голосування під час формування громадської ради відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 3 листопада 2010 року № 996 та на виконання плану роботи Ради голів громадських рад при органах виконавчої влади на ІІ півріччя 2019 року Департаментом інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів організовано зустріч за участю голів громадських рад та представників підрозділів з питань взаємодії з громадськістю центральних та місцевих органів виконавчої влади.

  Відкриваючи захід, заступник директора Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю, завідуюча відділом сприяння розвитку громадянського суспільства та комунікацій з громадськістю, секретар зазначеної Ради Наталія Окша поінформувала учасників про актуальність проведення заходу у зв’язку із зверненнями до Секретаріату Кабінету Міністрів з питання належної організації та проведення відповідної процедури.

  У своєму виступі Єгор Стефанович, голова громадської ради при Державному агентстві з питань електронного урядування поінформував учасників про роботу, що проводиться громадською радою спільно з Агентством для створення порталу громадських рад. Зокрема, на порталі пропонується передбачити можливість проведення засідань та голосувань он-лайн, користування організованим в межах діяльності громадських рад електронним документообігом, ознайомлення з відповідними новинами, користування базою публічних знань з питань участі громадян у формуванні та реалізації державної політики.

  Володимир Фльонц, голова громадської організації «Електронна демократія», у свою чергу представив учасникам досвід цієї громадської організації щодо використання процедури електронного голосування під час формування громадських рад при Мінприроди, МОЗ, Мінветеранів, АРМА та ради громадського контролю при НАБУ.

  Учасники обговорили переваги і недоліки запровадження новітніх технологій під час формування громадських рад. Зокрема, дискусію викликали питання щодо суб’єктів електронного голосування під час формування складу громадської ради – громадяни чи кандидати до складу громадської ради, унеможливлення фальсифікацій під час голосування, розроблення технічних вимог для такого голосування тощо.

  За результатами зустрічі було запропоновано створити на базі громадської ради при Державному агентстві з питань електронного урядування робочу групу для напрацювання відповідних пропозицій.