• In English
  • Відбулась презентація стану реалізації Пілотного проекту з надання проміжних невідкладних репарацій постраждалим від сексуального насильства, пов’язаного зі збройною агресією рф проти України
    Апарат Урядового уповноваженого з питань гендерної політики, опубліковано 06 серпня 2024 року о 19:48

    На виконання Меморандуму мiж Офісом Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, Урядовим уповноваженим з питань ґендерної політики та Глобальним фондом тих, хто пережили насильство, в Україні впроваджується Пілотний проект із надання невідкладних репарацій постраждалим від сексуального насильства (СНПК), пов’язаного з агресією російської федерації проти України.

    6 серпня 2024 року, за участі Урядової уповноваженої з питань гендерної політики Катерини Левченко, представниці служби Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, у форматі онлайн, відбулась презентація стану реалізації Пілотного проекту. Близько 800 представників міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, обласних та міських військових адміністрацій, Центрів надання адміністративних послуг та територіальних громад взяли участь у зазначеному заході.

    Під час заходу було обговорено поточні результати впровадження Пілотного проекту; досягнення; виклики та подальші плани.

    Подальші плани в межах реалізації Пілотного проекту:

    - удосконалення процедур та інструментів Пілотного проекту для підвищення ефективності участі постраждалих осіб;

    - масштабування Пілотного проекту задля виплати проміжних невідкладних репарацій більшій кількості постраждалих осіб, в тому числі військовополоненим, які постраждали від СНПК;

    - підвищення рівня обізнаності громадян про їхні права та можливості отримання репарацій, про проблему СНПК та його форми;

    - створення системи довгострокових репараційних заходів для постраждалих від СНПК, яка включатиме програми реабілітації та інші види необхідної допомоги;

    - зменшення рівня стигматизації постраждалих у суспільстві, формування у суспільстві політики розуміння та прийняття постраждалих від цього злочину.

    Як зазначила радник Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Олена Сотник, Пілотний проект є прикладом спільної роботи Уряду України, міжнародних та громадських організацій і є першою подібною моделлю в світі. Питання надання проміжних невідкладних репарацій постраждалим від СНПК постійно знаходиться у фокусі уваги Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної.

    Довідково

    Пілотний проект передбачає розробку і впровадження системи надання невідкладних проміжних компенсацій та інших репараційних заходів, постраждалим СНПК, з урахуванням конфіденційності інформації та постраждалoорієнтованого підходу.

    2 травня 2024 року відбулася перша офіційна презентація Пілотного проекту для представників місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, міжнародних і громадських організацій.

    Наразі впроваджується перша фаза цього Пілотного проекту, в рамках якої надано проміжні репарації 114 постраждалим особам з перших 500.

    Близько 270 постраждалих подали заявки.

    Шляхи подачі звернення до участі в Пілотному проекті:

    - через систему реагування (uir@globalsurvivorsfund.org, 093 505 7542);

    - безпосереднє звернення за телефоном: 093 505 75 42;

    - через гарячі лінії: 15-47, 0 800 500 335, 116 123.