• In English
 • Відбудова та відновлення України коштуватиме щонайменше 600 млрд доларів, — Денис Шмигаль
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 21 квітня 2022 року о 23:51

  21 квітня, під час візиту у Вашингтон, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль взяв участь у Spring Meetings 2022, які спільно проводять Світовий банк та Міжнародний валютний фонд. У режимі онлайн перед учасниками круглого столу також виступив Президент України Володимир Зеленський.

  Президент України підкреслив, що ніхто у світі більше не може вважати росію нормальним чи надійним партнером, і проти країни-агресора потрібно запровадити спеціальний податок за війну, кошти від якого будуть надаватися Україні.

  Денис Шмигаль розповів міжнародним партнерам про плани росії знищити Україну та українську економіку, а також закликав надати нашій державі термінове короткострокове фінансування.

  «Заблоковані порти, удари по заводах, спроби зірвати посівну, зруйновані міста. Все це частина плану зі знищення української економіки. Збитки вже становлять більше 500 млрд доларів. ВВП цього року може впасти від 30 до 50%. Україні потрібна фінансова підтримка партнерів, аби вистояти. Розмір такої короткострокової допомоги ми оцінюємо в 4-5 млрд доларів щомісяця протягом наступних пів року», — підкреслив очільник українського Уряду.

  За словами Прем’єр-міністра України, одним з інструментів такої підтримки можуть бути спеціальні права запозичення, які емітуються МВФ. Український Уряд закликає міжнародних партнерів надати 10% своїх СПЗ Україні, що дозволить отримати мільярди доларів для покриття бюджетного дефіциту. На сьогоднішній день Уряд Канади прийняв рішення про виділення 1 млрд канадських доларів у СПЗ.

  Також Денис Шмигаль розповів про початок роботи над планом відновлення України після завершення війни.

  «У довгостроковій перспективі відбудова та відновлення України коштуватиме щонайменше 600 млрд доларів. Така реконструкція буде передбачати не тільки відновлення інфраструктури, але й розбудову нової економіки та нових європейських інституцій», — відзначив Прем’єр-міністр.

  Відбудова та відновлення України коштуватиме щонайменше 600 млрд доларів, — Денис Шмигаль Відбудова та відновлення України коштуватиме щонайменше 600 млрд доларів, — Денис Шмигаль Відбудова та відновлення України коштуватиме щонайменше 600 млрд доларів, — Денис Шмигаль Відбудова та відновлення України коштуватиме щонайменше 600 млрд доларів, — Денис Шмигаль Відбудова та відновлення України коштуватиме щонайменше 600 млрд доларів, — Денис Шмигаль Відбудова та відновлення України коштуватиме щонайменше 600 млрд доларів, — Денис Шмигаль Відбудова та відновлення України коштуватиме щонайменше 600 млрд доларів, — Денис Шмигаль Відбудова та відновлення України коштуватиме щонайменше 600 млрд доларів, — Денис Шмигаль Відбудова та відновлення України коштуватиме щонайменше 600 млрд доларів, — Денис Шмигаль