• In English
 • Від яких хвороб захищають чисті руки, - МОЗ
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 05 травня 2018 року о 12:02

  5 травня - День чистих рук

  Щоби руки були чистими, їх достатньо мити з милом під проточною водою протягом двадцяти секунд. Цього достатньо, аби захистити себе від небезпечних вірусів та бактерій.

  Для чого мити руки?

  Якщо ви старанно миєте руки з милом впродовж 20 секунд, то позбуваєтесь бруду, вірусів та бактерій, убезпечуєте себе та оточуючих від харчового отруєння, грипу чи діареї.

  Дослідження доводять, що така проста процедура як миття рук знижує ризики респіраторних вірусних інфекцій, зокрема грипу та ГРВІ. Так само у третині випадків люди могли б уникнути діареї, якщо б ретельно мили руки.

  Чисті руки допомагають уникнути надмірного використання антибіотиків, а відповідно - запобігає виникненню стійкості до антибіотиків. Ще миття рук - гарна профілактика для людей, які вже є стійкими до антибіотиків, і яких може бути важко лікувати.

  Читайте також: Безпечний пікнік: Як вберегтися від харчового отруєння

  Коли необхідно мити руки

  Обов'язково мийте руки:

  до, під час і після приготування їжі

  перед споживанням їжі

  до і після догляду за хворим

  до і після обробки порізів або ран

  після туалету

  після заміни підгузників або прибирання за дитиною, яка скористалася туалетом

  після видування носу, кашлю або чхання

  після того, як ви торкались тварин або корму для тварин, прибирали за твариною тощо

  після того, як винесли сміття

  Що робити, якщо немає води та мила

  Найкращий спосіб зменшити кількість мікробів на руках в більшості випадків - мити їх з милом і водою впродовж 20 секунд. Водночас, якщо мило та вода недоступні, використовуйте дезінфікуючий засіб для рук, який містить щонайменше 60% спирту. Дезінфікуючі засоби для рук на основі спирту можуть швидко зменшувати кількість мікроорганізмів на руках, проте вони не вбивають усі типи мікроорганізмів і можуть не видаляти шкідливі хімікати.