• In English
 • Від станції «Ідея-Стартап» до зрілої компанії – МОН та 5PL розвиватимуть інноваційну підприємницьку логістику у вишах
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 02 жовтня 2018 року о 10:37

  В університетах України створять умови для розвитку логістичного стартап-руху, де студентів та науковців навчатимуть інноваційному підприємництву в сфері логістики. Це, зокрема, передбачено Меморандумом про співробітництво та взаємодію між МОН та ТОВ «5ПІЕЛЬ» (5PL), який підписали заступник Міністра освіти і науки Максим Стріха та заступник директора 5PL Андрій Блиндарук.

  «Заклади вищої освіти та наукові установи, які є місцем зародження інновацій у сфері логістики, повинні розвивати, у тому числі, інноваційну підприємницьку логістику. Міністерство в свою чергу бачить одним з своїх пріоритетних завдань створення умов для такої співпраці, і я сподіваюся, що підписання цього Меморандуму дозволить нам це зробити», – зазначив Максим Стріха.

  На сьогодні команда компанії 5PL заснувала перший в Україні логістичний Акселератор Logi:UM.

  «Ця програма орієнтована на пошук, акселерацію і впровадження інноваційних технологій і розробок у сфері логістики і транспорту. Ми плануємо спільно з МОН створити умови і канали для трансферу між університетськими стартапами, малим, середнім і великим бізнесом за напрямом інноваційної логістики», - пояснив Андрій Блиндарук.

  Меморандум також передбачає й інші напрями співпраці між МОН та 5PL. Зокрема, вивчення можливостей створення логістичних бізнес-інкубаторів на базі українських вишів та в академічному середовищі, а також удосконалення законодавства щодо розвитку інновацій, трансферу технологій та стартапів у сфері логістики.

  «Наша головна мета – створити умови для реалізації ланцюга просування студентських логістичних проектів від ідеї до зрілої великої компанії, яка здатна генерувати значний дохід і робочі місця. Ми плануємо найближчим часом побачити позитивні зрушення у розвитку підприємництва та інновацій серед молоді у сфері логістики», – підкреслив Максим Стріха.

  Довідково

  Бізнес-акселератор здійснюється з метою організації програм інтенсивного розвитку компаній через менторство, навчання, фінансову та експертну підтримку в обмін на частку в капіталі компанії.

  Нагадаємо, що асоціація Crossref допоможе українським науковим видавництвам покращувати знання та навички роботи з системою цифрових ідентифікаторів DOI.