• In English
 • Від початку повномасштабного вторгнення фінансова допомога Литви нашій державі склала понад 1 млрд євро, — Прем’єр-міністр
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 24 листопада 2023 року о 14:55

  Литва проявила високий рівень солідарності й підтримки українців у боротьбі за свободу та незалежність з російськими загарбниками. 

  На зустрічі з Прем’єр-міністром Литви Інгрідою Шимоніте, яка відбулася 24 листопада, Глава Українського Уряду Денис Шмигаль подякував Уряду та народу Литви за допомогу. 

  «Від початку повномасштабного вторгнення росії Литва надала Україні допомогу на понад 1 млрд євро. За останні місяці ми також отримали броньовані машини, амуніцію, радіолокаційне обладнання, морські радари. У листопаді Литва передала дві пускові установки системи ППО NASAMS. Вони вже на бойовому чергуванні», — зазначив Денис Шмигаль.

  Крім того, Прем’єр-міністр України висловив вдячність за позитивний розгляд звернення щодо надання Україні засобів РЕБ литовського виробництва для протидії російським безпілотникам.

  Своєю чергою Литва також закладає основу для довгострокової військової підтримки України. Так, за словами Інгріди Шимоніте, її держава планує затвердити трирічний  план військової та іншої допомоги Україні, яка включатиме лікування й реабілітацію, навчання військових, проведення гуманітарного й військового розмінування та ремонт воєнної техніки.

  Від початку повномасштабного вторгнення фінансова допомога Литви нашій державі склала понад 1 млрд євро, — Прем’єр-міністр Від початку повномасштабного вторгнення фінансова допомога Литви нашій державі склала понад 1 млрд євро, — Прем’єр-міністр Від початку повномасштабного вторгнення фінансова допомога Литви нашій державі склала понад 1 млрд євро, — Прем’єр-міністр Від початку повномасштабного вторгнення фінансова допомога Литви нашій державі склала понад 1 млрд євро, — Прем’єр-міністр