• In English
 • Віце-прем’єр-міністр України представив нового голову Державного космічного агентства
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 01 березня 2021 року о 17:11

  1 березня Віце-прем’єр-міністр – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський представив колективу Державного космічного агентства України (ДКАУ) нового голову – Володимира Тафтая.

  «Перед новим керівником ДКАУ стоїть багато завдань, серед яких головним є вивести українську космічну галузь із поточної критичної ситуації на якісно новий рівень, який забезпечить успішний та сталий розвиток. Занадто довго вона не мала належної до себе уваги», – наголосив Віце-прем’єр-міністр України під час представлення.

  Олег Уруський зазначив, що на початку 2021 року Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки.

  «На підході сама Програма на зазначений період, втілення в життя якої має стати пріоритетом роботи нового очільника агентства. У квітні 2021 року вона має бути схвалена Урядом і передана до Верховної Ради України», – додав голова Мінстратегпрому.

  Окрім того, Олег Уруський наголосив на важливості своєчасного виконання поставленого Президентом України Володимиром Зеленським завдання з виведення на орбіту космічного апарата дистанційного зондування землі «Січ-2-30», а також створення українського ракетоносія легкого класу.

  Новий голова ДКАУ Володимир Тафтай має досвід роботи в аерокосмічній галузі та центральних органах виконавчої влади, працював віце-президентом з корпоративного управління ДП «Антонов» та обіймав посаду начальника управління координації космічної діяльності департаменту стратегічного розвитку сектору оборони та безпеки в Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Був заступником директора з розвитку та інновацій ДП «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова».