• In English
 • Віце-прем'єр-міністр України Олег Уруський узяв участь у нараді з розвитку промисловості Кіровоградщини


  31 серпня 2021 року Віце-прем'єр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський побував на Кіровоградщині.

  Разом з головою Кіровоградської ОДА Марією Чорною Віце-прем'єр-міністр України взяв участь на ПАТ НВП «Радій» у нараді з питань розвитку промислового комплексу області. Основні проблеми, які було обговорено, – це ліквідація заборгованості по виплаті заробітної плати, врегулювання питань ціноутворення на деяку продукцію та послуги, захист вітчизняних виробників, а також невизначеність подальших перспектив окремих підприємств.

  «Держава розпочала процес відновлення промислових спроможностей, - наголосив Олег Уруський, - адже це є пріоритетним питанням для керівництва нашої держави. Влада відкрита та готова сприяти вирішенню існуючих проблем». За словами урядовця, на сьогодні у Верховній Раді України розглядається законопроект про локалізацію виробництва, який викликав увагу закордону. Втім, як зауважив Віце-прем'єр-міністр України, важливо знайти з іноземними партнерами таку модель співробітництва, де питання локалізації власного виробництва має здійснюватися передусім на основі інтересів України.

  Також під час наради Віце-прем'єр-міністр України повідомив, що зараз триває процес узгодження законопроекту «Про державну промислову політику». Так само, як і відповідного проекту постанови Уряду. І висловив сподівання, що створювана нормативна база забезпечить сталий розвиток промисловості.

  Урядовець підтримав пропозиції з розширення потенційних можливостей регіону, зокрема й щодо розвитку авіаційного сполучення та річкового судноплавства, адже Кіровоградщина має справді вигідне географічне розташування.

  За словами Олега Уруського, за результатами наради буде доручення Кабінету Міністрів України, до якого мають увійти питання, що обговорювалися. «Держава сприятиме ініціативам, метою яких є розвиток регіонів та підвищення рівня життя українців, - вкотре наголошує Віце-прем'єр-міністр України. - Саме на це спрямовані реформи, започатковані Урядом, зокрема, у стратегічних для країни галузях промисловості».

  У ході робочої поїздки урядовець також ознайомився із виробничим потенціалом Кіровоградщини.

  Зокрема, відвідав у Кропивницькому ПАТ НВП «Радій», яке є провідним в Україні розробником і постачальником програмно-технічних комплексів для систем забезпечення безпечної експлуатації атомних електростанцій. Системами управління і захисту ядерних реакторів, автоматичними регуляторами, системами безпеки, розробленими фахівцями ПАТ НВП «Радій», оснащені всі українські АЕС, а також АЕС «Козлодуй» у Болгарії. Крім того, ПАТ НВП «Радій» бере участь у виробництві деяких складових і для підприємств оборонного-промислового комплексу України.

  Віце-прем'єр-міністр також відзначив роботу та можливості провідного виробника посівної та ґрунтообробної техніки в Україні АТ «Ельворті», яке освоїло виробництво широкого спектру продукції, затребуваної не лише в Україні, а й за кордоном.

  Віце-прем'єр-міністр України Олег Уруський узяв участь у нараді з розвитку промисловості Кіровоградщини Віце-прем'єр-міністр України Олег Уруський узяв участь у нараді з розвитку промисловості Кіровоградщини Віце-прем'єр-міністр України Олег Уруський узяв участь у нараді з розвитку промисловості Кіровоградщини Віце-прем'єр-міністр України Олег Уруський узяв участь у нараді з розвитку промисловості Кіровоградщини