• In English
 • Віце-прем’єр-міністр: Ми передали польській стороні конкретний перелік зруйнованих українських пам’ятників, які мають бути відновлені
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 23 лютого 2018 року о 10:38

  Українська делегація у ході перемовин у Варшаві 16 лютого ц.р. передала польській стороні конкретний перелік зруйнованих українських пам’ятників на території Польщі, які мають бути відновлені, незалежно від їх статусу. Про це в ефірі «5 каналу» повідомив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

  «Ми приїхали в Польщу з дуже чіткою і конструктивною позицією. Ми не вимагаємо і не просимо робити щось надзвичайне. Але ми закликаємо наших польських колег до симетричного і адекватного відношення, такого як ми проявляємо в Україні. Це стосується, зокрема, і відновлення українських пам’ятників на території Польщі незалежно від їх статусу», - сказав він.

  «На сьогодні є 8 зруйнованих пам'ятників, які до цього часу не відновлені. Ми чудово розуміємо, що більшість таких випадків, як в Україні, так і в Польщі, -  це все-таки можуть бути  спецоперації нашого спільного ворога, Російської Федерації. Але всі пошкоджені польські пам'ятники на території України відновлені українською державою. Всі до єдиного", - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

  "Тому, ще раз наголошую, ми не вимагаємо від Польщі чогось надзвичайного. Ми просимо такого ж ставлення до українських пам'ятників, яке ми маємо до польських пам'ятників, незважаючи на їх статус. Адже 95% польських пам'ятників в Україні є незаконними, або встановлені незаконно, або не узаконена їхня правова основа і польська сторона це чудово знає, і ми їм ще раз на цьому наголосили. Однак це не означає, що ми за них не відповідаємо, і у випадку їх руйнувань чи пошкоджень ми не здійснюємо жодних кроків. Ми їх охороняємо і ми їх відновлюємо", - зазначив Павло Розенко.

  "Ми передали польській стороні конкретний перелік 8 зруйнованих пам'ятників і ми абсолютно чітко просимо польську сторону незалежно від статусу пам'ятників, здійснити реальні кроки щодо їх відновлення та забезпечити належний захист ", - наголосив Віце-прем'єр-міністр.