• In English
  • Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко та Єврокомісар Мігель Аріас Каньєте обговорили подальшу співпрацю ЄС та України у сфері енергоефективності
    Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 26 лютого 2019 року о 17:53

    Для України дуже важлива подальша співпраця та підтримка з боку Євросоюзу реформи енергоефективності та роботи Фонду енергоефективності. Крім того, нас дуже цікавить залучення сучасних технологій та технічних рішень при впровадженні енергоефективності у промисловості, транспорті та енергетиці, оскільки це напряму пов’язано з конкурентоздатністю української продукції на зовнішніх ринках. На цьому наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко у Брюсселі під час зустрічі з Єврокомісаром з питань кліматичних дій та енергетики Мігелем Аріасом Каньєте.

    Віце-прем’єр-міністр повідомив, що наразі Україна за підтримки міжнародних партнерів успішно імплементує Директиви ЄС з енергоефективності. Зокрема, прийнято базове законодавство, формується ринок послуг ЖКП, відкрито ринок енергоаудиту,  сертифіковано 364 енергоаудиторів, створено Фонд енергоефективності, обрано його Наглядову раду та затверджено грантову політику і вже почали впроваджуватись перші 15 проектів.

    «Головним завданням на 2019 рік є прийняття Закону «Про енергетичну ефективність» на виконання 27 Директиви ЄС. Цей Закон передбачає включення всіх трьох ключових ланок системи енергоефективності: генерація – транспортування – кінцевий споживач. Цей закон має стати завершальною ланкою у прийнятті ключових законодавчих актів в сфері енергоефективності в Україні. Розраховуємо на подальшу підтримку нашої реформи з боку ЄС», – зазначив Геннадій Зубко.