• In English
 • Верховна Рада ухвалила проект Закону, що дозволить Міноборони формувати стандарти медичної допомоги на основі вимог НАТО
  Міністерство оборони України, опубліковано 07 лютого 2024 року о 21:21

  Верховна Рада України ухвалила у другому читанні і в цілому проект Закону про організацію належного рівня медичного забезпечення Збройних Сил України (реєстр. №10343).

  «Цей законопроект є важливим кроком на шляху до забезпечення високого рівня медичної допомоги для українських військовослужбовців, адаптованого до найкращих міжнародних практик. Він не лише покращить якість домедичної та догоспітальної допомоги, але й забезпечить більш ефективне використання ресурсів, оптимізацію лікувальних процесів та, що найважливіше, збереження життів українських захисників», – наголосила заступник Міністра оборони України Наталія Калмикова.

  Документ, зокрема, дозволить Міністерству оборони повноваження формувати стандарти домедичної та догоспітальної допомоги, виходячи з вимог НАТО. Міністерство охорони здоров'я, натомість, зможе зосередитися на розробці протоколів та стандартів для госпітального етапу лікування.

  «Це дуже важливий крок уперед у зміцненні обороноздатності України та її стратегічному курсі на євроатлантичну інтеграцію», – підсумувала заступник Міністра оборони.