• In English
 • Верховна Рада проголосувала в цілому законопроект про офіційну статистику
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 16 серпня 2022 року о 17:14

  Сьогодні Верховна Рада прийняла в цілому законопроект № 5886 про офіційну статистику. «За» проголосувало 255 депутатів. 

  У 2021 році Михайло Федоров став координатором напряму розвитку Державної служби статистики. Відтоді команда Мінцифри почала працювати над стратегією трансформації Держстату.

  Закон про держстатистику існує з 1992 року. Він змінювався декілька разів. Але на сьогодні його можна вважати морально застарілим. Новий законопроект розроблено на базі рамкового регламенту Євросоюзу. Це дозволить максимально наблизитися до законодавства ЄС в сфері статистики.

  Процес виробництва статистики в Україні займає багато часу. Застарілі системи ускладнюють обробку даних та доступ до них. Немає інструментів, які б дали змогу оперативно і зручно отримати дані з окремих питань. Запити довго опрацьовуються, а інформація подається в різних форматах і на різних ресурсах.

  «Під час повномасштабної війни всі урядові рішення, які впливають на життя громадян, мають прийматися ще швидше та ефективніше. Ухвалення нового Закону про офіційну статистику — логічний крок у цьому процесі. Усі дані мають бути доступні в режимі реального часу, ефективно отримані та опрацьовані. Це дасть змогу швидко ухвалювати важливі рішення не тільки уряду, а й підприємцям замість того, щоб витрачати час на бюрократію», — заявив Віце-прем'єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

  Законопроект передбачає можливість створення IT-платформи, де всі процеси — від завантаження даних до розповсюдження — автоматизовані, уніфіковані та не залежать від людини. Також визначено пріоритет використання наявних даних з різних державних реєстрів для зменшення звітного навантаження на респондентів.

  З одного боку, це пришвидшить отримання якісних даних, а з іншого, заощадить бюджет та людські ресурси. Також подання паперових звітів для збору статистичних даних юридичними особами буде заборонено, що стане ще одним кроком до побудови paperless-країни.