• In English
 • ВРУ ухвалила законопроект щодо удосконалення функціонування фінансового сектору в Україні
  Міністерство фінансів України, опубліковано 05 липня 2018 року о 12:47

  5 липня Верховна Рада України ухвалила проект Закону 8331-д про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функціонування фінансового сектору в Україні.

  У чому суть?

  Одним з пріоритетних напрямків роботи Міністерства фінансів України є реформування державного банківського сектору.

  Оновлені Засади стратегічного реформування державного банківського сектору було схвалено на засіданні Кабінету Міністрів України 21 лютого 2018 року. Вони базуються на таких основних пріоритетах:

  1. Впровадження стратегій для окремих банків з метою відновлення їх діяльності як стабільних, прибуткових установ, що функціонують на комерційних засадах.

  2. Удосконалення ефективності моделі управління державними банками шляхом покращання корпоративного управління, дисципліни та реалізації стратегії.

  3. Впровадження ефективної платформи для роботи з непрацюючими кредитами з метою зменшення тиску на баланси державних банків.

  4. Впровадження планів виходу держави з володіння банками задля забезпечення підвищення їх вартості.

  Процес трансформації банків державного сектору можливо реалізувати лише за умови наявності моделі корпоративного управління, яка базується на найкращих міжнародних стандартах. Тому у напрацюванні цього законопроекту брали участь також представники міжнародних фінансових організацій – МВФ, ЄБРР, Світовий банк, МФК.

  Проектом Закону пропонується, зокрема, викласти в новій редакції статтю 7 Закону України «Про банки і банківську діяльність».

  Мета законопроекту:

  - переглянути принципи та механізми корпоративного управління держбанків;

  - привести їх у відповідність до найкращих міжнародних стандартів (ЄС, ОЕСР, Базельського Комітету) шляхом створення ізольованої від політичного впливу системи управління діяльністю держбанків;

  - утворити наглядові ради, більшість у складі яких становитимуть незалежні члени.

  Основні положення законопроекту:

  - Склад наглядової ради – 9 членів: 3 члени є представниками держави (представники профільного Комітету ВРУ, Президента, КМУ); 6 членів повинні бути незалежними представниками;

  - Для визначення претендентів на посади членів наглядової ради держбанку Кабінет Міністрів України утворює конкурсну комісію, до складу якої входять представники від профільного Комітету ВРУ, Президента, Уряду;

  - Визначається перелік критеріїв, яким повинні відповідати незалежні члени наглядової ради та представники держави у наглядовій раді державного банку;

  - Претенденти на посади незалежних членів наглядової ради держбанку визначаються шляхом конкурсного відбору в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів, виключно із числа кандидатів, відібраних на умовах відкритого конкурсу визнаною компанією з добору персоналу, що має не менш як десятирічний міжнародний досвід надання послуг.

  Що це дасть?

  Прийнятий сьогодні ВРУ №8331-д (проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функціонування фінансового сектору в Україні) дасть змогу імплементувати в практику корпоративного управління державних банків ефективні практики корпоративного управління.