• In English
 • Верховна Рада України ратифікувала договори з Європейським Союзом щодо отримання Україною макрофінансової допомоги ЄС на суму до 1,2 млрд євро
  Міністерство фінансів України, опубліковано 25 серпня 2020 року о 13:07

  Сьогодні, 25 серпня 2020 року, Верховна Рада України підтримала Закон України «Про ратифікацію Меморандуму про взаєморозуміння між Україною як Позичальником та Європейським Союзом як Кредитором і Кредитної угоди між Україною як Позичальником та Національним Банком України як Агентом позичальника та Європейським Союзом як Кредитором (щодо отримання Україною макрофінансової допомоги Європейського Союзу у сумі до 1 мільярда 200 мільйонів євро)».

  «Допомога Європейського Союзу є надважливою в умовах зниження економічної активності в нашій державі внаслідок карантинних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби, та є свідченням послідовної політики ЄС щодо підтримки України та дружніх відносин між сторонами», - підкреслив, представляючи законопроект з трибуни Парламенту Міністр фінансів України Сергій Марченко.

  Нагадаємо, Меморандум про взаєморозуміння та Кредитну угоду було підписано 23 липня цього року в Брюсселі в рамках виняткової підтримки, що надається Європейським Союзом країнам Європейської політики сусідства, зокрема Україні, для підтримки їх зусиль з подолання наслідків кризи, зумовленої поширенням COVID-19.

  Реалізація зазначених договорів дозволить Україні залучити додатковий зовнішній фінансовий кредитний ресурс на пільгових умовах задля забезпечення належної стабільності фінансово-економічної системи держави.

  Тривалість програми становить 12 місяців і передбачатиме виплату двох траншів по 600 млн євро, перший з яких є безумовним і буде виділений одразу після ратифікації та набрання чинності міжнародними договорами. Другий транш має бути виділений за результатами оцінки виконання Україною заходів з реформування узгоджених сторонами секторів реалізації державної політики, зокрема:

  - управління державними фінансами;

  - належне урядування та верховенство права;

  - покращення бізнес-клімату;

  - секторальні реформи та державні підприємства.