• In English
 • Верховна Рада прийняла за основу законопроект №2239-1 про анбандлінг НАК «Нафтогаз України»
  Міністерство енергетики та захисту довкілля України, опубліковано 18 жовтня 2019 року о 16:42

  Верховна Рада прийняла за основу законопроект №2239-1 про анбандлінг НАК «Нафтогаз України». За відповідне рішення проголосували 286 нардепів. До другого читання законопроект опрацьовуватиметься за скороченими термінами. За це проголосували 260 нардепів.

  Нагадаємо, що вчора Комітет Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг проголосував за проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу» №2239-1. Законопроект є виконанням міжнародних зобов’язань та передумовою сертифікації – підтвердження відповідності українського енергетичного законодавства європейському.

  У пояснювальній записці йдеться, що цей законопроект потрібний для реформування ринку природного газу та електричної енергії України, аби досягти його лібералізації, ефективності, прозорості та подальшої інтеграції з ринком Європейського Союзу.

  Анбандлінг НАК «Нафтогаз України» свідчить про підтвердження Україною, що енергетичне законодавство з 01.01.2020 р. буде відповідати європейському. А ГТС й надалі залишається 100% у державній власності.