• In English
 • Верховна Рада підтримала європейські стандарти в сфері донорства крові та її компонентів
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 30 вересня 2020 року о 12:34

  30 вересня, Верховна Рада України ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект №3648 про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові. “За” проголосували 251 народний депутат України.

  Законопроект має на меті створити сучасну систему крові в Україні, яка буде відповідати стандартам безпеки та управління й найкращим практикам Європейського Союзу.

  «Схвалення цього законопроекту - великий крок до якісної, європейської медичної допомоги в Україні. Безпечна, сучасна система донорства крові та її компонентів є необхідною та важливою потребою української системи охорони здоров'я. Дякую народним депутатам за схвалення цієї надважливої ініціативи, яка запроваджує європейські стандарти у цій сфері. Бо європейська інтеграція – це не тільки про економічні переваги, а й про забезпечення гідності та прав людини», – прокоментувала Ольга Стефанішина, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

  Законопроект запроваджує такі ґрунтовні зміни:

  імплементація принципу безоплатного добровільного донорства як основи ефективної діяльності національної системи крові;

  створення компетентного органу контролю якості роботи з донорською кров'ю та ліцензування всіх закладів, які працюють з кров’ю та компонентами крові;

  створення Національного реєстру донорів крові та компонентів крові, а також осіб, що не можуть бути донорами. Реєстр буде інтегрований до загальної електронної системи медичного простору в Україні eHealth;

  державний контроль за роботою з донорською кров'ю, зокрема у роботі приватних закладів (певні види діяльності з обігу донорської крові і компонентів крові);

  скасування норми, яка дозволяє здавати кров виключно за місцем реєстрації. Іноземці та особи з тимчасовою реєстрацією також зможуть стати донорами крові.

  Також буде переглянута система пільг і заохочень для донорів, що має виключити випадки, коли донор крові приховує певні відомості та наражає себе чи інших на небезпеку задля грошової чи іншої винагороди.

  Верховна Рада підтримала європейські стандарти в сфері донорства крові та її компонентів