• In English
 • Великий інфраструктурний проект у рамках реформи управління відходами буде реалізований на Полтавщині

  Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець спільно з головою Полтавської обласної військової адміністрації Філіпом Проніним та керівниками Лубенської, Кременчуцької, Полтавської та Кобеляцької громад підписали Меморандум про взаємодію щодо розбудови інфраструктури управління відходами.

  «Чотири заводи у цих громадах дозволять логістично “покрити” сміттєпереробкою всю Полтавщину. Вони застосовуватимуть одразу декілька сучасних технологій обробки - переробку органічних відходів з подальшим виробництвом біометану, глибоке сортування з виділенням ресурсоцінних матеріалів тощо. Орієнтовно потужності зможуть переробляти до 500 тис. тонн відходів на рік», - повідомив Руслан Стрілець.

  За словами Руслана Стрільця, вартість такого проекту - близько 120-130 млн євро. Наразі вже тривають перемовини з європейськими та американськими партнерами.

  «Наша спільна мета – запустити процеси створення у регіоні сміттєобробного кластера, який вирішить проблеми з відходами. За даними ОВА, щороку в області утворюється близько 280 тисяч тонн твердих побутових відходів. Розпочата реформа дає нам таку можливість. Євроінтеграційний рамковий закон “Про управління відходами” відкриває двері інвесторам та створює умови для створення в Україні сучасної сміттєпереробної інфраструктури», - зазначив Руслан Стрілець.

  На Полтавщині заводи можуть запрацювати вже за декілька років. Для цього є необхідне підґрунтя. Тож будуємо нову європейську Україну – з чистого аркуша, розчищаючи наші землі від сміття.