• In English
 • Великобританія допомагатиме Україні з відбудовою енергетичного сектору
  Міністерство енергетики України, опубліковано 22 вересня 2022 року о 22:22

  Міністр енергетики України Герман Галущенко в рамках робочого візиту до США провів двосторонню зустріч з Державним міністром клімату (Департамент бізнесу, енергетики та промислової стратегії) Великобританії Гремом Стюартом.

  Герман Галущенко проінформував колегу про наслідки руйнувань української енергетичної інфраструктури внаслідок регулярних ударів російських ракет та інших видів озброєння. Він зазначив, що українські енергетики щодня ведуть відновлювальні роботи на ділянках, де припиняють або призупиняють бойові дії.

  Очільник Міненерго подякував Великобританії за допомогу у відновленні української енергетичної інфраструктури. Також міністри обговорили можливість участі британської сторони у відбудові українського енергетичного сектору після війни та можливі інвестиції у відповідні проекти. Герман Галущенко наголосив, що відбудова має відбуватися не за застарілими радянськими технологіями, а стане втіленням найсучасніших інноваційних рішень.

  Також на зустрічі йшлося про необхідність зміцнення енергетичної безпеки Європи та шляхи посилення протидії енергетичному шантажу з боку росії напередодні опалювального сезону.

  Окрему увагу сторони приділили питанням розвитку ядерної промисловості та атомної енергетики на тлі енергетичної кризи.

  Грем Стюарт висловив цілковиту підтримку українському народу у боротьбі з росією та підкреслив готовність Великобританії і надалі надавати допомогу, у тому числі посилюючи тиск на агресора.