• In English
 • Великобританія підтримує Україну у впровадженні політик у сфері захисту довкілля

  Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні Меліндою Сіммонс.

  Після утворення Міністерства у червні цього року, команда Міндовкілля сфокусувалася на таких важливих напрямках, як запобігання кліматичним змінам та адаптація до них, зменшення промислового забруднення та збереження біорізноманіття в Україні, - повідомив Роман Абрамовський під час зустрічі.

  «Наразі в Україні триває процес формування державної політики у сфері змін клімату. Урядом вже прийнята вся підзаконна база до Закону України «Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів». Наступного року Міністерство планує провести моніторинг та верифікацію цих викидів і фактично бути готовим до прийняття законодавчої бази про встановлення схеми торгівлі викидами парникових газів», - зазначив Роман Абрамовський.

  Він також проінформував про роботу Міністерства над Стратегією адаптації до зміни клімату України до 2030 року, підготовкою другого Національно-визначеного внеску до Паризької угоди та головні очікування України від СОР26.

  «На сьогодні Міндовкілля в рамках підготовки другого Національно-визначеного внеску України до Паризької угоди працює над оновленням Стратегії низьковуглецевого розвитку України до 2050 року. Впевнений, що цей документ буде більш амбітним, ніж попередній 2018 року», - додав Роман Абрамовський.

  У свою чергу Мелінда Сіммонс зазначила, що Великобританія підтримує Україну у впровадженні пріоритетних політик у сфері захисту довкілля.

  Роман Абрамовський та Мелінда Сіммонс дійшли спільної думки, що пандемія коронавірусу COVID-19, з якою сьогодні бореться людство, та від наслідків якої потерпають економіки країн, є можливістю для "зеленого відновлення" світових економік, у тому числі і України.