• In English
 • «Велике прибирання» берегів у розпалі – Роман Абрамовський взяв участь у акції на р. Тиса

  19 вересня Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський долучився до акції «Велике прибирання Тиси» у селі Теково Виноградівського району Закарпатської області.

  Через цьогорічний червневий паводок на Закарпатті купи українського побутового сміття водами р. Тиси знову понесло на територію Угорщини. Картина із засміченням дуже невтішна – в основному це пластик та поліетилен.

  «Сьогодні всі мої заступники та керівники центральних органів влади, які підпорядковані Міністерству, виїхали на локації в 14 регіонів України. Пліч-о-пліч з ними прибирали сміття сотні свідомих українців. Переконаний, що такі акції мають відбуватися як мінімум щоквартально», - заявив Роман Абрамовський.

  Роман Абрамовський вважає, що Міндовкілля має формувати свідомість українців. І подібні акції – це дуже ефективний крок до підвищення екологічної культури громадян.

  Також під час спілкування із місцевою владою та активістами Закарпаття Роман Абрамовський акцентував на важливості врегулювання питання поводження з відходами на законодавчому рівні: «Україна не має чарівної палички, за помахом якої можна вирішити  всі проблеми у сфері поводження з відходами. Наразі у Верховній Раді України знаходиться законопроект № 2207-1д «Про управління відходами». Його необхідно ухвалити у другому читанні. Документ окреслює загальний підхід до управління відходами».

  Наразі по всій Україні відбуваються екотолоки, ініційовані Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України у рамках Міжнародного дня чистих берегів.

  Довідково

  Міжнародний день чистих берегів було започатковано екологічною спільнотою у 1986 році з метою привернення уваги громадськості до проблем засмічення відходами водних ресурсів, правильного поводження із відходами, дбайливого ставлення до довкілля та для підвищення екологічної свідомості населення.