Василь Полуйко: Україні потрібен зелений туризм, але не той, що вбиває природу

Міністерство екології та природних ресурсів України, опубліковано 18 травня 2018 року о 14:53

За нещодавніми дослідженнями науковців, якщо не змінити ставлення до екологічних викликів, то вже майже через 100 років південні регіони України ризикують перетворитися на пустелю. Про це під час дискусії на туристичному хабі, що проходить на Херсонщині, сказав заступник Міністра екології та природних ресурсів України Василь Полуйко. При цьому він зазначив, що Херсонщина насправді є регіоном з багатим природним потенціалом.

«Щоб прогнози не збулися, Херсонщина має створювати нові природоохоронні території, а також раціонально і збалансовано використовувати потенціал своїх 2 біосферних природних заповідників та 4 національних парків. Не забуваючи при цьому, що зелений туризм має розвиватись так, щоб не нашкодити природі. Тобто ми зацікавлені у розвитку цієї сфери, але нам потрібен зелений туризм, який не вбиває природу», - розповів Василь Полуйко.

Він підкреслив, що це також передбачає зміну екологічної ментальності українців.

«Зі своєї сторони Мінприроди розпочало впровадження екологічної освіти серед молоді для збереження природних ресурсів у майбутньому», - резюмував Василь Полуйко, акцентувавши на спільній роботі, яку в цьому напрямку розпочало Мінприроди та Міносвіти.

Також він додав, що важливим фактором розвитку якісного зеленого туризму за зразком країн ЄС є створення належної інфраструктури та навів приклад, коли відвідування одного з національних природних парків Карпат зросло втричі за рахунок відремонтованої під'їзної дороги до нього.

Нагадаємо, на Херсонщині відкрився туристичний хаб «Розвиток туризму в умовах нових громад» для об’єднань територіальних громад із 7 регіонів України. Його організовано в рамках програми USAID Україна - проект DOBRE.