• In English
 • Валерія Коломієць: Органи пробації у співпраці із системою БПД долучені до формування відчуття безпеки у суспільстві
  Міністерство юстиції України, опубліковано 16 лютого 2023 року о 16:54

  «Поняття «безпека суспільства» – це відчуття, яке народжується з дуже багатьох факторів. І органи пробації дуже активно долучаються до того, щоб формувати це відчуття безпеки», –зазначила заступник Міністра юстиції України Валерія Коломієць під час Міжнародної конференції «Пробація – новий імпульс реформи».

  З системою пробації активно співпрацює системи безоплатної правової допомоги Мін'юсту, щоб надавати її клієнтам необхідну правову допомогу. За останні 5 років фахівцями системи БПД було здійснено кілька тисяч виїзних консультацій. Таким чином, майже всі клієнти пробації змогли отримати юридичну підтримку, на яку вони мають право, гарантоване державою. Було також проведено кілька сотень правопросвітницьких заходів для клієнтів пробації.

  «Це важливо, адже такі люди часто відчувають себе покинутими та підданими певному остракізму. Тому важливо показувати таким людям, що вони теж члени суспільства, вони ресоціалізуються та можуть реалізуватися в цьому суспільстві», – наголосила Валерія Коломієць.

  В Україні діє також проект відновного правосуддя для неповнолітніх. Це проект, який надає можливість неповнолітнім, які вперше «оступилися», вчинили правопорушення, мати шанс на відновлення. За словами заступника Міністра юстиції, без органів пробації та спільних програм це було б неможливо. Тому що ресоціалізація не починається зі спілкування неповнолітнього з медіатором або адвокатом. Вона потребує спеціальних знань, залучення психолога, визначення більш доречної програми у кожному окремому випадку.

  Надалі ж програму відновлення планується розширити і на повнолітніх осіб.

  «Коли ми говоримо про євроінтеграцію – варто пам'ятати про необхідність зменшення «в'язничного» населення. І воно саме пов'язано з тим, що засуджена людина має змогу і адекватні шанси реабілітуватися, в тому числі - право і можливість застосовувати такий інструмент, як медіація в кримінальному провадженні. Відновлення та медіація допоможуть зменшити тюремне населення в Україні і водночас збільшити кількість людей, які зможуть достойно працювати на користь нашої держави», – зазначила Валерія Коломієць.