• In English
 • Вадим Троян: Україна та Болгарія співпрацюватимуть у сфері запобігання катастрофам
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 14 березня 2018 року о 13:32

  Сьогодні, 14 березня, Верховна Рада України прийняла законопроект «Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Болгарія про співробітництво в разі виникнення катастроф». Відповідне рішення підтримали 228 народних депутатів.

  «Ратифікація Угоди дасть можливість оперативно надавати взаємодопомогу, обмінюватися інформацією, а в разі виникнення надзвичайних ситуацій вирішувати питання ліквідації їх наслідків», ‑ зазначив заступник Міністра внутрішніх справ Вадим Троян.

  В Угоді визначаються порядок надання та отримання допомоги, процедура перетину кордону та правила перебування команд з надання допомоги, ввезення, вивезення, а також транзит обладнання та засобів допомоги, порядок використання повітряних суден, відшкодування витрат та шкоди.

  Джерелом фінансування за можливого надання допомоги Урядові Республіки Болгарія в разі виникнення катастроф можуть бути резервний фонд Державного бюджету України або інші джерела. У цьому разі відповідні видатки будуть регламентовані окремим рішенням Кабінету Міністрів України.

  Організаційна робота з виконання положень Угоди, а також інші форми співпраці фінансуватимуться за рахунок відповідних статей кошторису витрат ДСНС України.

   Нагадаємо, раніше Парламент ратифікував Угоду про співробітництво України та Хорватії у сфері запобігання катастрофам ( http://mvs.gov.ua/ua/news/12379_Parlament_ratifikuvav_Ugodu_pro_spivrobitnictvo_Ukraini_ta_Horvatii_u_sferi_zapobigannya_katastrofam.htm).