• In English
  • Вадим Гутцайт: Україна посилює боротьбу з допінгом
    Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 02 червня 2021 року о 14:52

    Сьогодні Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону України «Про антидопінгову діяльність у спорті», який розроблено Міністерством молоді та спорту України із залученням спеціалістів Ради Європи та Всесвітнього антидопінгового агентства (ВАДА) з метою створення найсучаснішої нормативно-правової основи антидопінгової діяльності відповідно до чинних міжнародних стандартів. Проект підтримали 342 народних депутати. Про це повідомив Міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт.

    «Законопроект передбачає створення незалежної Національної лабораторії антидопінгового контролю, здатної отримати акредитацію ВАДА, що дозволить Україні наростити темпи антидопінгової боротьби. Міністерство молоді та спорту завжди мало чітку позицію щодо боротьби з допінгом, тому дякуємо народним депутатам України за те, що підтримують нас на цьому шляху!», - зазначив Вадим Гутцайт.

    Крім того, положення проекту Закону розширюють термінологію з антидопінгової діяльності; визначають статус Національного антидопінгового центру як спеціалізованої державної установи, що організовує та здійснює допінг-контроль у спорті; основні положення щодо діяльності Наглядової ради антидопінгового контролю, напрями державної та регіональної політики із запобігання допінгу у спорті та зобов'язання громадських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості; основний порядок організації допінг-контролю тощо.