• In English
 • Вадим Гутцайт: Наші спортсмени активно готуються до головної події світу - Олімпійських ігор
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 26 березня 2021 року о 14:05

  На засіданні Виконкому Міжнародного олімпійського комітету (МОК) було прийнято рішення щодо включення до програми Олімпійських ігор 15 нових дисциплін. Про це повідомила заступник Міністра молоді та спорту Ніна Уманець під час проведення колегії відповідного Міністерства.

  «Загальна сума витрат, спрямованих на види спорту з 2017 по 2021 рік, складає 3,4 млн грн. У тому числі на підготовку спортсменів до участі в Олімпійських іграх, зокрема у 2020 році на суму 36,8 тис. грн, у 2021 році 96,4 тис. грн. Дана бюджетна програма дозволяє до загальної суми витрат, що передбачається на забезпечення заходів Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, щороку додатково передбачати витрати, пов’язані з проведенням навчально-тренувальних зборів на заключному етапі підготовки», - зазначила Ніна Уманець.

  У свою чергу, Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт відзначив, що підготовка до Олімпійських ігор відбувається в повному обсязі.

  «Незважаючи на складний рік, наші спортсмени активно готуються до головної події світу - Олімпійських ігор. Спортсмени та тренери штатної команди національних збірних команд забезпеченні фінансово-матеріальним ресурсом, достатнім для виконання поставлених завдань. Соціальному захисту спортсменів та тренерів також сприяла своєчасна виплата стипендій Президента України та Кабінету Міністрів України», - наголосив Вадим Гутцайт

  Ніна Уманець також зазначила, що якісним умовам підготовки сприяло збільшення грошової норми витрат на харчування спортсменів та тренерів, у тому числі для організації  харчування по типу «шведського столу» (з 353,27 грн до 456,18 грн), на лікарські засоби та вироби медичного призначення (з 127 грн до 254 грн).

  «Підготовка до Олімпійських ігор здійснювалася під посиленою увагою з боку Всесвітньої антидопінгової агенції (ВАДА) та жорстким контролем за вживанням допінгових речовин, що спонукало на відповідну реакцію з боку Національного антидопінгового центру. Чинна версія Закону України «Про антидопінговий контроль у спорті» не відповідає положенням поточної редакції Всесвітнього антидопінгового кодексу, що призводить до ризиків напередодні участі спортсменів України в Олімпійських іграх. З метою уникнення такої ситуації Мінмолодьспорт розробив нову редакцію Закону України «Про антидопінговий контроль у спорті», що зареєстрований у Верховній Раді України», - додав Міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт.

  Додатково

  Під час формування олімпійської збірної команди України головними критеріями відбору є:

  • результати спортсменів на чемпіонатах світу, Європи, України, етапах Кубку світу (у разі якщо вони рейтингові або ліцензійні), а також на змаганнях, які є відбірковими до Олімпійських ігор;
  • виконання спортсменами вимог, затверджених Міжнародним олімпійським комітетом, міжнародними спортивними федераціями та всеукраїнськими спортивними федераціями;
  • виконання спортсменами вимог антидопінгових правил, затверджених Міжнародним олімпійським комітетом, Всесвітнього антидопінгового кодексу та Антидопінгових правил НАДЦУ.