• In English
 • В Єврокомісії позитивно оцінюють українську ініціативу Регіонального енергетичного партнерства, – Герман Галущенко
  Міністерство енергетики України, опубліковано 21 січня 2022 року о 20:50

  Міністр енергетики України Герман Галущенко в рамках робочого візиту до Брюсселя 20 січня провів зустрічі з Комісаром ЄС з питань енергетики Кадрі Сімсон та членами Кабінету Президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн.

  У ході зустрічей сторони обговорили питання забезпечення енергетичної безпеки України та Європи в цілому. Зокрема, можливі шляхи реагування на кризу, що виникла через штучний дефіцит природного газу, створений Росією.

  Протягом останніх місяців Газпром суттєво скоротив обсяги транзиту Україною і припинив транзит газу польським маршрутом. Традиційно у цю пору року цими двома маршрутами транспортувалося 350-400 млн кубометрів газу. Зараз цей обсяг становить менше 50 млн кубометрів газу на добу. Таким чином зменшується обсяг доступного в Європі газу, зростає його ціна для європейських споживачів, компанії вимушено згортають виробництво.

  «Ініціатива Регіонального енергетичного партнерства (RESP), яку запропонував Президент України, створює шлях для запобігання кризовим ситуаціям на ринку газу у майбутньому. RESP передбачає формування стратегічного запасу газу в підземних сховищах України та диверсифікацію джерел та маршрутів постачання газу тощо. Наші європейські партнери сприйняли її дуже позитивно і запропонували продовжити детальне обговорення в рамках Координаційної газової групи», - наголосив Герман Галущенко.

  Європейська сторона також підтвердила запрошення України до оцінки проекту рішення німецького регулятора щодо Північного потоку-2.

  «Коли це питання буде розглядатися в Єврокомісії, ми будемо безпосередньо брати участь в оцінці сертифікації, яка зараз відбувається в Німеччині», - зазначив Міністр енергетики.

  Також Герман Галущенко зустрівся з Головою Правління ENTSO-E Іоакімом Ванзеттою для обговорення підготовки до майбутньої синхронізації української енергосистеми з об’єднаною енергосистемою континентальної Європи.