• In English
 • В Ужгороді стартував мультидисциплінарний форум «СлободаКульт»
  Міністерство культури України, опубліковано 15 травня 2018 року о 18:47

  Сьогодні, 15 травня, в Ужгороді стартував мультидисциплінарний форум «СлободаКульт», який впродовж двох тижнів презентуватиме для закарпатського регіону найцікавіші соціокультурні проекти та мистецькі явища Слобожанщини.

  Під час свого виступу Міністр культури України Євген Нищук наголосив, що закарпатський край матиме унікальну можливість познайомитись з різноманітним та багатим культурним пластом Слобожанщини.

  «Форум дозволить зануритись у соціокультурні особливості Харківської, Сумської, Луганської та Донецької областей. Це близько 100 надзвичайно цікавих подій - від візуального мистецтва, музики, літератури, театру, кіно до моди, авангарду та спеціальної програми для дітей. Це колосальна робота організаторів, яка через культуру дозволить нам краще зрозуміти самих себе, наскільки культурно багата наша країна. Спілкуючись, обмінюючись думками, дискутуючи ми стаємо ближчими, краще розуміємо себе, чого ми прагнемо та яким має бути наше спільне майбутнє», - сказав Євген Нищук.

  «Сьогодні культура у центрі уваги Уряду, є розуміння та визнання провідної ролі культури в об’єднанні людей, консолідації та єдності суспільства. Зараз Мінкультури докладає усіх зусиль для того, щоб культура знаходилась у центі урядового порядку денного, оскільки це значною мірою сприяє зміцненню соціальної згуртованості суспільства та є важливим фактором сталого розвитку країни».

  За словами організаторів, форум покликаний розвінчати численні міфи та потужні стереотипи про Слобожанщину в цілому, а також налагодити міжрегіональні зв'язки і дати поштовх до активного розвитку культурного туризму в Україні.

  Форум «СлободаКульт» триватиме в Ужгороді та Мукачеві з 15 по 29 травня та представить різноманітні тематичні програми – візуально-перформативну, музично-театральну, літературно-дискусійну, кінематографічну, моди, а також дитячу та підліткову. На відвідувачів заходів чекають зустрічі та дискусії, концерти й вистави, кінопокази з обговореннями, виставки, модний показ і фестиваль для всієї родини "Сковородафест", а ще вуличні концерти харківських гуртів та виставки від авангарду до актуального мистецтва. На гостей форуму також чекає насичена музична і театральна програми - концерт відомого гурту «Жадан і Собаки» і слобожанських фольк-гуртів, електронна музика та сучасна опера. Дитяча ж програма пропонує активності для дітей від 4-5 років до підліткового віку. Вся програма – максимально інтерактивна. Крім того, будуть і сімейні події для батьків з дітьми. Сучасне мистецтво, анімація, історія родин через фотографію, театр власними силами та багато інших цікавих подій.

  Усі програми форуму розробляються у співпраці з закарпатськими митцями та представниками культурних інституцій. Відвідування заходів – безкоштовне.

  Форум організовано благодійним фондом Dofa.Fund за підтримки МФ "Відродження", Посольства США в Україні та Програми ґрантів Harald Binder Cultural Enterprises.

  З детальною програмою форуму можна ознайомитись за посиланням : https://dofa.fund/kulturnij-forum-slobodakult-v-uzhgorodi-ta-mukachevi/zagalna-programa-rozklad-vsih-podij/