• In English
 • Учасники семінару НАТО у Харкові обговорюють питання ґендерної політики та посилення цивільно-військової співпраці в Україні
  Міністерство оборони України, опубліковано 15 травня 2018 року о 18:20

  Сьогодні, 15 травня, у Харкові, в рамках реалізації в Україні Програми НАТО «Наука заради миру і безпеки» за підтримки Фонду відповідальності Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів розпочався дводенний семінар із перспективних досліджень за темою «Жінки-лідерки та ключова роль організацій громадянського суспільства. Посилення цивільно-військової співпраці в Україні».

  Близько 100 осіб із декількох країн Європи узяли участь в обговоренні актуальних для нашого суспільства питань. Військовослужбовці Збройних Сил України також охоче діляться із учасниками власними думками.

  Організаторами багатосторонньої зустрічі виступили представники  Громадського об’єднання «Інформаційно-консультаційний жіночий центр» (Київ), їхні колеги з «Istituto Affari Internazionali» (Італія, Рим) та ще низка організацій.

  За мету проведення заходу визначено: створення певної платформи для обміну досвідом стосовно ролі жінок-лідерів в розширенні цивільно-військового співробітництва на сучасному етапі розвитку українського суспільства, визначення подальших напрямків реалізації ґендерної політики тощо.

  Відкрила семінар голова правління ГО «Інформаційно-консультаційний жіночий центр» Олена Суслова.

  «Під час заходу прошу активно вступати у дискусії, не боятись розповідати про власне бачення проблематики і рухати Україну далі, шляхом реформ. Тут зібралися з одного боку закордонні колеги, представники центральних установ, поважні жінки-лідерки і представники правозахисних організацій із постраждалих від конфлікту регіонів України, а з іншого боку – представники наших Збройних Сил та різних правоохоронних органів. Тільки разом ми переможемо нагальні проблеми», – пояснила одна із організаторів зустрічі.

  Учасників семінару за допомогою відеозв’язку привітала та побажала плідної роботи Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Також на початку семінару виступили спеціальний представник Генерального секретаря НАТО з питань жінок, миру і безпеки Клер Хатчинсон, Урядовий уповноважений  з питань ґендерної політики Катерина Левченко.

  По завершенню вступних промов та пленарного засідання учасники семінару розпочали роботу по окремих групах, де обговорювали діяльність жіночих організацій у сфері безпеки і миру, питання покращення діяльності структур цивільно-військового співробітництва.

  Під час семінару іноземним представникам сподобались сміливі рішення офіцера управління правового забезпечення Генерального штабу ЗС України старшого лейтенанта Інни Заворотько та командира навчального взводу Центру підготовки сержантського складу Сухопутних військ старшини Дмитра Рябова щодо розв’язання ґендерних проблем.

  Завтра, 16 травня, в ході семінару розглядатиметься тематика комунікацій та проведення різних заходів у контексті цивільно-військового співробітництва.

  Закінчиться захід підбиттям підсумків роботи та підготовкою спільних пропозицій стосовно впровадження останніх демократичних реформ та об’єднання зусиль всіх зацікавлених сторін, задіяних у процесі примирення і розбудови миру.