• In English
 • В Уряді представили пріоритети у головних сферах «Європейського зеленого курсу»
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 19 січня 2021 року о 15:31

  У вівторок, 19 січня, під головуванням Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля відбулося засідання міжвідомчої робочої групи з питань координації подолання наслідків зміни клімату в межах ініціативи Європейської Комісії «Європейський зелений курс».

  У режимі відеоконференції були присутні члени Уряду, народні депутати, представники Офісу Президента, Ради національної безпеки і оборони, експертного середовища та бізнесу.

  Учасники засідання обговорили питання формування українського зеленого курсу на основі європейського Green Deal та представили пріоритети у головних його сферах.

  За словами т. в. о. Міністра енергетики Юрія Вітренка, «зелений курс» — це світовий тренд, що набирає обертів, тому Україна не має права зволікати.

  «Головна умова долучення України до Зеленого курсу: держава має забезпечити чесність основних учасників енергетичних ринків. Без конкурентних і прозорих ринків та без дієвих механізмів захисту вразливих споживачів ми не станемо частиною Європи», — зазначив Юрій Вітренко.

  Т. в. о. Міністра енергетики також озвучив основні принципи стратегії розвитку української енергетики:

  •        енергетична безпека, яка є частиною національної безпеки;

  •        ринкова економіка, яка взаємопов’язана з європейською інтеграцією;

  •        сталий розвиток, що пов’язаний із захистом вразливих споживачів.

  Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський відзначив, що «зелений курс» — це, перш за все, зелений розвиток економіки та покращення якості життя українців.

  «Впровадження інновацій, модернізація і екологізація промисловості, створення нових робочих місць у сфері переробки та вторинного використання відходів, збільшення заліснення та збереження природних екосистем», — зазначив Роман Абрамовський.

  Основною метою «Європейського зеленого курсу» є сталий зелений перехід до кліматично-нейтральної Європи до 2050 року.

  Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко зі свого боку підкреслив, що досягнення кліматичної нейтральності у 2050 році є цілком реальною метою для України.

  «Якщо розібрати стратегію «Європейського зеленого курсу», а також програмні документи ЄС щодо циркулярної економіки та сільського господарства (Farm to Fork), то ми побачимо, що в Україні багато елементів цих політик вже впроваджується», — зауважив Ігор Петрашко.

  На його думку, Україні надалі треба правильно задати рамки кліматичної трансформації та вести діалог із ЄС з урахуванням попередніх досягнень і того, що Україна є союзником у досягненні кліматичних цілей на континенті.

  Можливості та виклики енергетики України у контексті EU GREEN DEAL

  Ключові факти по ЄЗК від Мінекономіки


  Долучення України до ініціативи "Європейський зелений курс"