• In English
 • В Україні вже майже 200 шкіл впроваджують Новий Освітній Простір, - Лев Парцхаладзе

  За даними обласних державних адміністрацій, вже 185 шкіл в Україні активно впроваджують принципи Нового Освітнього Простору (НОП). Це проведення енергоефективних заходів, створення цікавого креативного дизайну та мотивуючого простору для школярів, впровадження сучасних технологічних рішень, використання новітнього обладнання, а також створення умов безбар’єрного доступу для можливості інклюзивного навчання.

  Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

  «У рамках реформи освіти «Нова Українська Школа» у регіонах наразі реалізується проект «Новий Освітній Простір», що створює школи, в яких хочеться навчатися. За даними ОДА, вже майже 200 шкіл по Україні активно впроваджують його принципи. Крім цього, їх також починають реалізовувати при будівництві та реконструкції дитячих садків. Зараз таких дошкільних закладів більше 40», - сказав він.

  За його словами, наразі є ініціатива розробити перспективні мережі шкіл та дитячих садків в регіонах, на які в першу чергу буде надаватися державна підтримка. Для цього необхідно розробити критерії та вимоги Нового Освітнього Простору та органам місцевого самоврядування спільно з державними адміністраціями визначитися щодо джерел фінансування відповідних шкіл.

  Також Мінрегіон працює над питанням щодо розроблення типових проектів шкіл та дитсадків, які відповідатимуть сучасним вимогам, закладеним у принципах НОП.

   Довідково

  Новий Освітній Простір (#НОП) – це спільна ініціатива Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Міністерства освіти і науки України, а також ініціативної влади на місцях, яка реалізується в рамках реформи МОН «Нова Українська Школа».

  Принципи НОП:

  — енергоефективна будівля школи

  — мотивуючий простір та креативний дизайн

  — сучасне обладнання та ПО, швидкісний Інтернет та Wi-Fi

  — умови безбар’єрного доступу та інклюзія (медіатеки, ІРЦ).